Error message

 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).

grunt

Z jakiego powodu tzw. zacieranie betonu posiada tak duże znaczenie przy jego konserwacji?

 • Posted on: 6 July 2020
 • By: addmean
bateria łazienkowa
Author: Madix
Source: Madix
Wydawać by się mogło, że taki materiał jak beton jest bardzo twardy i nie wymaga już jakichś działań, żeby go jeszcze dodatkowo umacniać. Nic w większym stopniu mylnego - w wykonanej z betonu posadzce niezwykle często zjawiają się małe ślady, jakie należałoby jak najprędzej zniwelować, aby nie doprowadzić do dalszych uszczerbków np. posadzki.


Funkcjonuje mnóstwo różnych technologii, które mogą służyć do renowacji składników betonowych.

Nasze domy czy nawet bloki od zewnątrz pokryte są ładną elewacją, której kolor sami mamy prawo wybrać

 • Posted on: 3 July 2019
 • By: addmean
tynk
Author: Yosuke Watanabe
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto buduje dom, z reguły w myślach wybiega już znacznie w przyszłość i śni o meblowaniu pokoi. Wpierw jednak należy zatroszczyć się o sam budynek i wykończyć go z zewnątrz, by cieszył oko.


Zazwyczaj z zewnętrznej strony decydujemy się na tynk.

Biegłe sondowanie gruntu różnorodnymi strategiami

 • Posted on: 3 July 2019
 • By: addmean
sondowanie scptu
Sondowanie gruntu jest dziś jedną z najnowocześniejszych i równocześnie najskuteczniejszych metod badań geotechnicznych. Sondowanie gruntu wolno wykonywać za pomocą rozmaitych metod.


Wyróżniamy w szczególności sondowanie CPT, jakie zezwala na określenie fundamentalnych parametrów stopnia plastyczności i zagęszczenia gruntów.

Zagospodarowanie przestrzenne domów - czyli dlaczego stawia się domy z piwnicą i czy należałoby to zrobić.

 • Posted on: 10 May 2019
 • By: addmean
ogląd - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Raz po raz częściej mówi się o tym, że ludzie wyprowadzają się z blokowych domów umieszczonych w centrum miasta. Budują zatem drobne przytulne domki, na ich obrzeżach, po pierwsze aby wypocząć, a po drugie, aby mieć swój prywatny kąt.

Hotel - sposób na biznes

 • Posted on: 4 April 2019
 • By: addmean
Budynek po pożarze  ściana z płyt Ytong
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Zastanawiasz się nad otwarciem małego hotelu bądź pensjonatu, lecz lękasz się mnóstwa formalności do zorganizowania? Niepotrzebnie! Ten interes nie jest obwarowany koncesjami a jedynie ustawą o turystyce.


Ostatnie lata objawiają nieustanny wzrost inwestycji na hotelarskim rynku.

Jak kupić własne m?

 • Posted on: 30 March 2019
 • By: addmean
lustro
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Nabycie nowiuteńkiego mieszkania to jedna z najistotniejszych decyzji życia, stąd powinieneś mieć na uwadze mnóstwo istotnych rzeczy nim wydasz własne ciężko zarobione pieniądze.


Jak znaleźć lokal mieszkalny? Najlepiej wbij w wyszukiwarkę słowa mieszkania Bielsko nowe.

Zakup nowego mieszkania we Wrocławiu? Z nami niewątpliwie będzie to nader proste!

 • Posted on: 6 March 2019
 • By: addmean
trawnik
Author: Technolux
Kiedy zastanawiasz się nad zakupem własnego mieszkania, wówczas bez wątpliwości zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jest to bynajmniej taka prosta sprawa. Jeżeli stać Cię na kupno nowego mieszkania za gotówkę, wtedy zdecydowanie możesz mówić o prawdziwym szczęściu – najczęściej jednak musimy na ten cel zaciągnąć kredyt w banku.


Jeśli jednak jesteś zdeterminowany spełnić swoje marzenie o nowym mieszkaniu, wówczas niewątpliwie nie powinieneś się poddawać.

Co możemy zrobić, jak grunt jest za bardzo słaby, ażeby zbudować w takim miejscu dom? Trzeba go wzmocnić

 • Posted on: 29 January 2019
 • By: addmean
koparka
Każdy z budynków jest tak trwały i solidny jak jego fundamenty. Ażeby jednakże zabudować fundament należy początkowo zbadać grunt. Dane, które dostaniemy po zbadaniu gruntu pozwolą nam zdefiniować obciążenie. To podstawa właściwe zaprojektowanego domu. Są także grunty, jakie są dość mało spoiste albo słabe. W takiej sytuacji niezbędne jest wzmacnianie gruntów. Dopiero po tym można posadowić w tym miejscu budynek. Jest parę sposobów wzmacniania gruntów.

Terminy, o jakich czasami nie mamy pojęcia. Zjawiają się w odpowiednim momencie, więc dobrze je znać

 • Posted on: 29 October 2018
 • By: addmean
ziemia
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
Nieznane terminy, pojęcia i definicje pojawiają się w naszym życiu a później o nich zapominamy. Niektórym powinniśmy poświęcić uwagę, pozostałe nie są mało ważne, po prostu zjawiają się tylko na moment, więc błyskawicznie o nich zapominamy. Jednocześnie nawet te „krótkie” terminy musimy dokładnie znać, aby zaplanowane zadanie, jak najlepiej wykonać. Nie obejdzie się w tym momencie bez gruntownego poznania tematu, jego właściwości, wszystkich cech szczególnych.

Sondowanie cpt najczęściej jest konieczne

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
gruntowe pompy ciepła
Author: Dave Pape
Source: http://www.flickr.com
Sondowanie cpt zezwala rozpoznać grunt

Zanim zabierzemy się za budowę, wciąż najpierw powinniśmy jak najlepiejpoznać grunt, na którym chcemy budować, tak żeby nie było żadnych nieprzyjemności. Musimy zaznaczyć, z jakiego materiału złożone są poszczególne warstwy, czy pojawiają się jakieś przejścia o których nie posiadamy pojęcia, czy od czasu do czasu po wjechaniu wielkiego sprzętu to wszystko nam się nie zapadnie.