grunt

gruntowe pompy ciepła
Author: Dave Pape
Source: http://www.flickr.com
Zawsze powinniśmy przeprowadzać sondowanie cpt

Nim zabierzemy się za budowę, zawsze wpierw powinniśmy jak najlepiejpoznać grunt, na którym chcemy budować, tak żeby nie było żadnych nieprzyjemności. Powinniśmy wiedzieć, z jakiego materiału złożone są poszczególne warstwy, czy zjawiają się jakieś przejścia o których nie mamy wiedzy, czy czasami po wjechaniu wielkiego sprzętu to wszystko nam się nie zapadnie.
koparka
Każdy z budynków jest tak trwały i solidny jak jego fundamenty. Żeby jednak zabudować fundament trzeba na początku zbadać grunt. Dane, jakie dostaniemy po zbadaniu gruntu pozwolą nam zdefiniować obciążenie. To podstawa dobrze zaprojektowanego domu. Są również grunty, które są dość mało spoiste lub słabe. W takiej sytuacji potrzebne jest wzmacnianie gruntów. Dopiero po takim działaniu jesteśmy w stanie posadowić w tym miejscu budynek. Jest parę sposobów wzmacniania gruntów.
ziemia
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
Nieznane terminy, pojęcia i definicje zjawiają się w naszym życiu i znikają. Niektórym powinniśmy poświęcić uwagę, pozostałe nie są mało istotne, najzwyklej pojawiają się tylko na chwilę, więc prędko o nich zapominamy. Jednak nawet te „krótkie” definicje należy dokładnie poznać, aby zaplanowane zadanie, jak najsprawniej wykonać. Nie obejdzie się w tym momencie bez gruntownego poznania tematu, jego specyfiki, wszystkich cech szczególnych.