Error message

 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).

elementy

Jaką rolę pełnią opakowania w handlu, jakie są najczęściej stosowane surowce do ich wykonania.

 • Posted on: 2 November 2022
 • By: addmean
etykieta-1
Opakowania są nieodłącznym elementem większości produktów i pełnią bardzo różnorodną rolę. Niezwykle ważna jest funkcja ochronna - dzięki opakowaniom towary są chronione przez czynnikami zewnętrznymi, psuciem się towaru czy po prostu rozsypaniem lub rozlaniem. Jednocześnie takie opakowania zewnętrzne podnoszą wygląd produktu i zachęcają do jego zakupu. W szczególności będzie to dotyczyć produktów spożywczych, gdzie kolorowe torebki czy pudełka spełniają bardzo istotne zadanie w całej sprzedaży. Kolejną niezwykle istotną funkcją opakowań będzie ochrona przed uszkodzeniami w magazynowaniu oraz transporcie. Tu opakowanie najładniejsze być nie musi, ale odpowiednio wytrzymałe i solidne. Często opakowania są wykonywane w taki sposób, aby towary można było wygodnie przewozić. Stosuje się do tego przykładowo palety, i wtedy powinny one być dopasowane do rozmiarów tej palety po ułożeniu w rzędy. Do transportu stosuje się też rozmaite skrzynie, pudła i kartony, a także worki o różnych wielkościach.

Usługi i materiały brukarskie

 • Posted on: 14 October 2022
 • By: addmean
kostka brukowa
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Kostka brukowa jest produktem kojarzącym się głównie z pokrywaniem dróg i chodników. W rzeczywistości jej zastosowanie bywa o wiele szersze i obejmuje między innymi rozmaite elementy ogrodzeniowe. Na pewno najchętniej używanym materiałem, z jakiego wykonuje się kostkę, jest granit. Ma on bardzo dużo zalet; co najważniejsze jest to skała o dużej twardości i wytrzymałości.

Czym jest frezowanie, od jak dawna oraz jak się je robi?

 • Posted on: 2 July 2022
 • By: addmean
frezowanie
Author: Studio Filmów Rysunkowych
Source: Studio Filmów Rysunkowych
Obecnie mamy szczęście móc korzystać z dużej ilości różnych urządzeń, jednak nie myślimy jak były one wytworzone. A szkoda, ponieważ im nasza wiedza jest obszerniejsza, tym częściej będziemy mogli sobie poradzić w życiu.

Wysokiej formy materiały ceramiczne wykorzystywane w budownictwie

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
budowa
Author: Portal Jak-Budowac.pl
Source: http://www.flickr.com
Stawiając na konstrukcję domu często posiadamy wielkie problemy z zakupem solidnej jakości materiałów. Naturalnie w większym stopniu odpowiedzialna jest za to ekipa budowlana, niemniej jednak w poszczególnych przypadkach to my powinniśmy podjąć decyzję. Wtenczas bez wątpienia należy przeznaczyć trochę czasu na przeglądnięcie ofert dostępnych w sklepach. Większość z nich prowadzi strony internetowe, na których zdołamy sprawdzić dostępność pojedynczych towarów i komentarze na ich temat.

Co to są ogrodzenia przenośne, jakie istnieją ich typy oraz gdzie je można kupić?

 • Posted on: 20 May 2022
 • By: addmean
Dokumenty spięte klipsem
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Czy pamiętasz, że troska o człowiecze bezpieczeństwo może odbywać się na różnych, czasem dość dziwnych płaszczyznach? Dla przykładu czy wiesz, iż potrafią posłużyć do tego wręcz sztachety czy aluminiowe rurki? Jak? Kiedy? W jakim miejscu?


Jeżeli wspomniane elementy konstrukcyjne będą wykorzystane jako tzw. parkany przenośne, określane także jako tymczasowe i będą zagradzać np. teren konstrukcji, to czyż nie przyczynią się do poprawy zabezpieczenia przez wszelkimi niebezpieczeństwami? Oczywiście, iż tak.

W jaki sposób dopasować odpowiednie drzwi do domu?

 • Posted on: 8 May 2022
 • By: addmean
Author: INVADO
Wybór okien i drzwi jest jedną z bardziej istotnych kwestii, przed jakimi staje właściciel budynku. W przypadku starszych domów, które są wyłącznie odkupowane, drzwi w większości przypadków są z drewna lub uzupełnione elementami metalowymi. Zazwyczaj jednak takie starsze zabezpieczenia nie odpowiadają już potrzebom współczesności.

Statystyki pokazują jasno. W naszym kraju ciągle ogromna liczba z nas traci życie na drodze. Jesteśmy wciąż w skandalicznej czołówce.

 • Posted on: 27 March 2022
 • By: addmean
punktowe elementy odblaskowe
Author: Simon Samtleben
Source: http://www.flickr.com
Mimo dużej liczby kampanii społecznych, w których wzajemnie nawołujemy się do nieakceptowania pijanych kierowców, użytkowania odblasków na ulicach ciągle bardzo wielu ginie. W ogromnej ilości wypadków bywa to brawura, niekiedy nieuwaga, ale skutek niestety cały czas jest katastrofalny. Sięgamy po coraz to nowocześniejsze wyjścia, by w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo na ulicach.

Czym się kierować i jak decydować się na osprzęt elektryczny potrzebny do domu?

 • Posted on: 7 March 2022
 • By: addmean
oświetlenie
Author: Aussie Assault
Source: http://www.flickr.com
Własny dom to marzenie, jakie da się urzeczywistnić, jeżeli tylko będziemy mieć w sobie właściwą motywację. Nie potrzebujemy w końcu ogromnej willi, starczy parterowy, uroczy domek z ładnie zaaranżowanym ogrodem, w jakim będziemy mogli wypoczywać w ciepłe, letnie dni.

Jakim sposobem kupić mocne drzwi wewnętrzne?

 • Posted on: 5 March 2022
 • By: addmean
Geometryczny szyk
Author: INVADO
Source: INVADO
Drzwi wewnętrzne spełniają całkowicie inne funkcje niż zewnętrzne. W ich sytuacji nie jest już tak znaczące zapewnianie bezpieczeństwa, nie muszą być one więc aż tak bardzo trwałe. Z tego powodu w przypadku wyboru drzwi wewnętrznych można większą uwagę zwracać na ich wygląd. Są to także drzwi o innych parametrach, także ich montaż odbywa się w odrobinę inny sposób. Zasadniczą rolą drzwi tego typu jest izolowanie pomieszczeń od siebie, pozwalając przy tym na przemieszczanie się po domu.

Elementy aranżacji domu: drzwi wewnętrzne – co jest istotne?

 • Posted on: 4 March 2022
 • By: addmean
drzwi
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
W każdym domu umieszczone są przeróżne elementy wyposażenia wnętrz, które są potrzebne do tego, aby żyło się nam wygodnie i komfortowo. Wśród nich duże znaczenie mają drzwi wewnętrzne, które pozwalają na zachowanie prywatności. Pojawia się jednak pytanie, na co kierować swoją uwagę w czasie ich wyboru? Jakie cechy drzwi wewnętrznych są naprawdę istotne? Wobec drzwi wewnętrznych nie stawia się tak wielkich wymagań, jak w przypadku drzwi wejściowych, które narażone są na działanie czynników atmosferycznych.

Zastosowanie materiałów o naturalnym pochodzeniu w budownictwie

 • Posted on: 3 March 2022
 • By: addmean
tarasy drewniane
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Prawdą jest, że najczęściej wykorzystywanym w budownictwie materiałem naturalnego pochodzenia jest drewno. Można z niego zrobić nie tylko konstrukcje, dzięki jakim nasz dom będzie się odpowiednio trzymał.

W której dziedzinie wykorzystuje się tzw. separatory?

 • Posted on: 15 February 2022
 • By: addmean
separator
Aby uniknąć wszelkich kłopotów związanych z pojawianiem się różnic potencjałów masy, przepięciami czy zakłóceniami, wprowadza się galwaniczne izolacje pomiędzy odbiornikiem sygnału a źródłem takiego sygnału.


Narzędzia, które służą do tego celu, przeważnie określa się jako separatory, chociaż najczęściej mierzą one sygnał, a następnie go umacniają oraz redukują, filtrują, rozsyłają przez barierę izolacyjną, aby w następnej kolejności przekształcać go w identyczny albo innego rodzaju sygnał wykorzystywany w automatyce.

W jaki sposób należy dobierać najlepsze rusztowanie dla swej działalności gospodarczej?

 • Posted on: 10 February 2022
 • By: addmean
budowlańcy
Author: Armacell
Source: Armacell
Dokonując wyboru dobrego rusztowania na potrzeby swej działalności, powinniśmy starannie ustalić, jakie elementy takiej konstrukcji będą nam niezbędne, a z których możemy zrezygnować.

Pages