Error message

 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).

działka

Poczytaj portale online i przekonaj się co może przydać się Tobie!

 • Posted on: 11 September 2022
 • By: addmean
metalowe ogrodzenie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jesteś na finiszu budowania domu jednorodzinnego? Z pewnością bardzo się radujesz, że najgorsze już za Tobą. W tej chwili na Twojej głowie już jedynie zakup urządzeń elektrycznych , a także innego rodzaju gadżetów, jakie dodadzą temperamentu Twojej posiadłościpierwszą kwestią jaką musimy zrobić po zakończeniu budowy domu jest wybudowanie zagrodzenia. Jest to niezwykle ważne, albowiem teraz co krok słyszy się o złodziejach oraz osobach czyhających na banalny zysk.

Jak poradzić sobie z konieczną rozbiórką starego budynku?

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
wyburzenia
Author: LHOON
Source: www.Flickr.pl
Jeśli zaistnieje konieczność wyburzenia zbędnego, niezdatnego do mieszkania czy też nawet już zagrażającemu ludziom budynku, należy spełnić pewne wymogi formalne i czasem uzyskać potrzebne pozwolenia. Proponujemy zacząć od zapoznania się z poniższy tekstem.

Kiedy mamy gotowy projekt domu – co trzeba dalej zrobić, aby zbudować dom naszych marzeń?

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
perspektywa - dom
Author: Christoph Freitag
Source: http://www.flickr.com
Kupienie gotowego projektu domu to najłatwiejszy sposób na zaczecie budowania domu naszych marzeń. Po uzyskaniu gotowego projektu należy jednakże załatwić kilka istotnych kroków przed rozpoczęciem normalnego procesu budowania. Co należy zrobić, aby kontynuować prace budowlane przy wykorzystaniu gotowego projektu?

Geodeta brzeg poznał deweloperów

 • Posted on: 2 July 2022
 • By: addmean
Przyrządy do geodezji
Author: NOAA's National Ocean Service
Source: http://www.flickr.com
Podczas każdej budowy niezbędne okazują się być pomiary
Nie ma znaczenia, czy nabyliśmy działkę pod budowę swojego domu, czy pragniemy na niej stworzyć centrum handlowe, a być może wybudować jezdnię. Wciąż powinny być robione szybciej mierzenia, tak żebyśmy mieli pewność, że działka posiada dobre rozmiary, że nie będziemy zajmować powierzchni z kolejnej działki i że wszystko będzie się działo zgodnie z prawem oraz zaleceniami ujętymi w umowie.

Projekty domów wielorodzinnych cieszą się wielkim zainteresowaniem

 • Posted on: 4 June 2022
 • By: addmean
dom wielorodzinny
Author: Deb Nystrom
Source: http://www.flickr.com
Czy powiemy jaki dom chcemy mieć?

Gdy po długich rozmowach przyjdziemy do zdania, że chcemy się budować, to należy najpierw skupić się na poszukiwaniu najlepszej działki, a następnie na przeglądaniu projektów z domkami, które będą w stanie się na tej działce pomieścić. Trzeba obejrzeć jak najwięcej takich projektów, ponieważ tylko wtenczas będziemy posiadali pewność, że znajdziemy ten świetny dla siebie, w którym rzeczywiście dobrze będzie nam się mieszkało.

Już w tej chwili zobacz projekty basenów wpisując w wyszukiwarkę baseny producent!

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
basen
Author: 7th Army Joint Multinational Training Command
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz więcej osób ma kłopot z nabyciem właściwej parceli pod budowę domu. Wiadomym jest, iż każdy chciałby, żeby miała ona proporcjonalne wymiary, była duża, zlokalizowana w pięknym otoczeniu oraz w szczególności była niedroga. Bardzo trudno jest odnaleźć parcelę, jaka posiada te wszystkie cechy. Zdecydowanie łatwiej by było, gdyby ostatni atrybut nie był brany pod uwagę.

Jakim sposobem odnaleźć sprawdzonego geodetę we Wrocławiu? Niezbędny poradnik dla wszystkich, którzy budują dom i nie tylko

 • Posted on: 14 January 2022
 • By: addmean
geodeta w pracy
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Odszukanie solidnego fachowca nie jest szybkim zadaniem. Szczególnie, gdy zależy nam na sprawdzonym geodecie. Pamiętajmy jednak o tym, iż szczególnie w wielkich miastach trwa obecnie boom w branży budowlanej. Jak odszukać osoby, której potrzebujemy? Istnieje na to wiele rozsądnych sztuczek...

Biuro projektowe: czym jest praca takiego miejsca?

 • Posted on: 5 January 2022
 • By: addmean
budynek hotelu
Author: LTB Sp. z o.o.
Source: VipTurystyka.pl
Z biurem projektowym najczęściej stykamy się, kiedy mamy w planach zbudować dom. Bez projektu budynku domowego jego budowa nie są możliwe.

Planując budowę domu rodzinnego albo murowanego garażu bez wątpienia musimy wziąć pod uwagę biuro projektowe. Cieszące się popularnością biuro projektowe jest organizacją, jaka nie ma prawa działać bez odpowiednich specjalistów.

Czy zainteresują nas projekty domów parterowych z podpiwniczeniem? - jaki projekt najlepiej jest dobrać?

 • Posted on: 6 October 2021
 • By: addmean
dom
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
Czy pragniemy się wybudować?

Kiedy wymyślamy kupić działkę i zbudować na niej swój dom, to obowiązkowo powinniśmy przejrzeć udostępnione projekty domków, tak aby mieć możliwość wiedzieć, który z nich będzie dla nas najlepszy. Pod uwagę powinniśmy wziąć powierzchnię działki, wydatki jakie jesteśmy w stanie ponieść, a też liczbę pomieszczeń, które chcemy posiadać. To jedynie dzięki temu możemy mieć gwarancję, że projekt, który wybierzemy naprawdę okaże się być dla nas najlepszy i że dobrze będzie nam się mieszkać w takim miejscu.

Czy jest sens od razu robić docelowe ogrodzenie posesji, czy też podczas budowy lepsze okaże się tymczasowe?

 • Posted on: 21 August 2021
 • By: addmean
ogrodzenia
Source: pixabay.com
Pierwsze co przychodzi nam na myśl po zakupie działki, to ogrodzenie jej, aby wydzielić w dokładny sposób przestrzeń, którą zamierzamy zagospodarować. Zastanawiamy się wtedy nad tym czy zrobić ogrodzenie tymczasowe, czy jednak już takie docelowe, które posłuży nam także później.

Każdy, kto ma ogród dobrze, wie, że bez nawozu często nic nie zrobimy

 • Posted on: 17 September 2020
 • By: addmean
ogród
Author: DWRowan
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy spulchniać nawozem naszą, nawet małą, działkę, by wszystko na niej porządnie rosło. Oczywiście wielu ludzi tego nie stosuje, bo wolałoby nie faszerować ziemi nienaturalnych składników. Dlatego dobrze zastanowić się nad zrobieniem swojego kompostownika. Kompost, który sami zrobimy będzie świetnym naturalnym nawozem dla naszej ziemi. Kompostowniki możemy kupić w zwykłych sklepach z ogrodniczym asortymentem lub w sieci.

Terminy, o jakich czasami nie mamy pojęcia. Zjawiają się w odpowiednim momencie, więc dobrze je znać

 • Posted on: 4 September 2020
 • By: addmean
ziemia
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
Pojęcia, definicje i nieznane terminy pojawiają się w naszym życiu i znikają. Niektórym trzeba poświęcić uwagę, pozostałe nie są nic nie warte, po prostu zjawiają się jedynie na chwilę, więc błyskawicznie o nich zapominamy. Jednocześnie nawet te „krótkie” terminy należy dokładnie poznać, żeby zaplanowane zadanie, jak najlepiej zrealizować. Nie obejdzie się w tym momencie bez dogłębnego poznania tematu, jego właściwości, wszystkich cech szczególnych.

Co trzeba wiedzieć o budowaniu domu jednorodzinnego – od czego rozpocząć oraz czym kierować się podczas wybierania projektu

 • Posted on: 9 April 2020
 • By: addmean
Projektowanie
Author: Elite Balustrade
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie własnego domu jest marzeniem chyba większości osób. Sam zakup działki nie sprawia, iż możemy postawić na niej budynek – konieczne będą odpowiednie dokumenty. Co należy zrobić, by zdobyć pozwolenie na budowę?

Czy dom jest naprawdę drogi? Czy zbudowanie go i eksploatacja to za duże koszty? Co zrobić, żeby było taniej?

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
dom
Author: Bogdan Kulczyński
Source: Reynaers Polska
Sądzisz że własny dom jest kosztowny... nigdy go nie postawię. Nic podobnego. Jeżeli tylko nie zamierzasz zdobyć pałacu czy rozległej posiadłości, dom jest jak najbardziej realna inwestycją.. Zastosuj się wyłącznie do przytoczonych niżej zasad.