Error message

 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).

budynek

Jak powinniśmy podejść do tematu wyburzania oraz rozbierania budynków?

 • Posted on: 25 February 2020
 • By: addmean
maszyny pracujące podczas rozbiórki
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
Kiedy budujemy jakiś budynek, zapewne zakładamy, że jeszcze przez kilkanaście dekad ta budowla będzie nadal stała. I dobrze, przecież należy być optymistą - takowi ludzie żyją dłużej! Jednak bardzo często zachodzi również do wyburzeń. Jeśli nie wchodzi w rachubę stary budynek, to tak naprawdę nie ma żadnego problemu. Nie musimy uzyskać zezwolenia: a chciałbym przypomnieć, iż za zniszczenie zabytkowego budynku może grozić sroga kara pieniężna.

Przyjemny chłodek w upalne dnie

 • Posted on: 23 February 2020
 • By: addmean
klimatyzator zewnętrzny
Author: Pavel P.
Source: http://www.flickr.com
Klimatyzatory działają na tej samej zasadzie jak chłodziarka. Można stwierdzić, że gdybyśmy mogli zmieścić się do schładzarki, a pobyt w niej byłby przyjemnością, można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Jednakże w chłodziarce jest nieco mało miejsca, temperatura także zanadto mała, w związku z tym komfortowy chłód w parne dnie zagwarantuje nam jedynie montaż klimatyzatora przenośnego w domu bądź w miejscu zatrudnienia.

Jak właściwie przeprowadzić prace rozbiórkowe, by nie szkodziły zdrowiu?

 • Posted on: 3 February 2020
 • By: addmean
rozbiórka
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Z pracami rozbiórkowymi i demontażami wiąże się szereg różnych zagrożeń wynikających ze sposobu ich przeprowadzania i lokalizacji. Dlatego teren, na którym mają być przeprowadzone powinien być odgrodzony oraz oznakowany tablicami ostrzegającymi. Roboty rozbiórkowe powinny być robione na podstawie dokumentacji projektowej. Najczęściej prowadzone są manualnie przez zwalanie oraz wyburzanie i przez usuwanie.

Dlaczego powinno się robić ekspertyzy budowlane?

 • Posted on: 24 January 2020
 • By: addmean
budownictwo
Author: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Source: http://www.flickr.com
Nie sposób dziś przystąpić do budowania domu albo wieżowca, nie przeprowadzając przedtem nieodzownych ekspertyz jak również badań materiałów użytych podczas budowy. Te ekspertyzy okazują się nierzadko a, także czasochłonne, ale zwykle są one konieczne.

Zadbaj o stan swej wspólnoty mieszkaniowej, powierzając ją w opiekę kompetentnej jednostki

 • Posted on: 5 January 2020
 • By: addmean
Mieszkanie
Author: Loozrboy
Source: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że należy zadbać o porządek w swoim domu, o zapewnienie sobie bezpiecznych warunków, jak również o to, by wszystko funkcjonowało, jak trzeba. W przypadku domków wolnostojących takimi kwestiami trudnią się gospodarze. A jak sprawa wygląda z budynkami wielo-mieszkaniowymi?

Diablę tkwi w detalach - dopieszczamy domek

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
drewniany dom ze schodami
Author: 7th Groove
Source: http://www.flickr.com
Dobierając kostium na uroczystą kolację, tyle samo baczności co do ciuchów, przykładamy do uzupełnień. To one decydują o odbiorze pełni. Często, ze zwyczajnej małej czarnej są w stanie zrobić kreację wieczoru. Wystarcza wytworny naszyjnik, szykowna bransoleta bądź apaszka, by diametralnie przeistoczyć całościową prezencję.

Architekt wnętrz – czym się para i dlaczego powinieneś zastanowić się nad jego wynajmem, gdy aranżujesz dom?

 • Posted on: 1 December 2019
 • By: addmean
architekt
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy z nas wie, w jaki sposób powinno wyglądać nasze mieszkanie. Oczyma wyobraźni widzimy stylowy salon, wygodną kuchnię z potrzebnymi urządzeniami lub uroczy pokój dziecięcy, w którym już niebawem zamieszka nasz szkrab. Jednak nie każdy ma odpowiednie umiejętności i umie wybierać barwy, materiały lub wykorzystać przestrzeń, by wyglądała tak, jak chcieliśmy.

Jak możemy usprawnić swoje domy?

 • Posted on: 18 November 2019
 • By: addmean
Dom jednorodzinny z oknami, drzwiami i kolektorami słonecznymi Schüco
Author: Schüco
Source: Schüco
Wybierając właściwe rozwiązanie dla siebie czy swego przedsiębiorstwa, rekomendowane jest zorientować się odpowiednio wśród obecnych nowości oraz udoskonaleń. Możliwości do wyboru jest niemało, natomiast rekomendowane jest stawiać jedynie na te w pełni odpowiednie. Jeśli chodzi o inteligentny budynek oraz związane z nim możliwości, wskazane jest przyznać bogactwo udoskoaleń oferowanych obecnie przez specjalistów. Dopracowane, gotowe i indywidualnie dostosowane propozycje spotykają się z aprobatą na rynku
.

Zakup wymarzonego lokum. Jak to zrobić - parę ważnych wsazówek

 • Posted on: 11 November 2019
 • By: addmean
mieszkanie
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com
Kupno wymarzonego lokum łączy się z wieloma wyborami. Nabycie mieszkania to częstokroć rozstrzygnięcie na wiele lat, a nawet na całe życie, dlatego powinno się pamiętać, by dokładnie wskazać własne oczekiwania i możliwości. Plusem nowiutkiego apartamentu jest to, że można go zaaranżować od podstaw wedle własnego gustu.

Gdy zamierzamy się pozbyć niechcianej posiadłości wtedy powinniśmy uruchomić proces rozbiórki

 • Posted on: 9 November 2019
 • By: addmean
firma wyburzeniowa
Author: LHOON
Source: www.Flickr.com
Jak znakomicie wiadomo kiedy przyjmujemy jakiś spadek albo nabywamy posesję wtenczas nie do końca może nam pasować wszystko, co razem z daną posiadłością zdobywamy na własność. Nie ma się czemu zdumiewać, dlatego że dana rzecz mogła być budowana w przeróżnym okresie, kiedy to właściciel miał inne zapotrzebowanie na jakieś miejsca lub artykuły a nam może to być do niczego nie przydatne. I tak przykładowo mnóstwo mieszkań, które były wznoszone niezmiernie dawno, niejednokrotnie przechodzi dogłębny remont ale posiadacze często zapominają o tym, że też obok tego lokum istnieje przykładowo budynek gospodarczy, w jakim przykładowo kiedyś trzymano trzodę chlewną.

Gdy budujemy nowy dom

 • Posted on: 5 November 2019
 • By: addmean
budowa domu
Author: Marttin Pettit
Source: http://www.flickr.com
W dawnych, słusznie minionych latach, masy ludzkie poupychane w wieżowcach nie miały większych szans na poprawienie swojego standardu mieszkaniowego. Oczywiście przeboje w stylu boazeria czy łuki nad wejściem do pokoju pojawiały się tu i ówdzie, jednak mieszkańcy osiedli willowych mieli o wiele wyższy standard. Był też powód tej różnicy, ten sam, przez który owe osiedla nazywano zatokami czerwonych świń.

Nabycie lokalu użytkowego, co robić?

 • Posted on: 20 October 2019
 • By: addmean
deweloper
Author: John Coley
Source: http://www.flickr.com
W życiu każdego z nas pojawia się taki czas, gdy zaczynamy marzyć o własnym M. W pierwszych chwilach pojawia się w głowie krótkotrwała myśl, która z czasem przeistacza się w czyny. Zaczynamy poszukiwania, snujemy plany, a czasem i dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego miejsca zamieszkania. Kuszą nas zielone ogrody, strzeżone osiedla i innowacyjne pomysły.

Jakie są zalety ceramiki budowlanej

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
pustaki
Author: Röben
Source: Röben
Wiele osób podczas budowania domów oraz innych budowli nieraz rozważa, jakie materiały budowlane są najkorzystniejsze. Mnóstwo wówczas zależy od poszczególnego przeznaczenia budynku, lecz spośród wielu materiałów budowlanych zdecydowanie najkorzystniej chrakteryzują się ceramiczne z kilku powodów.

Czy widzieliśmy projekty które ma architekt Ursynów?

 • Posted on: 11 October 2019
 • By: addmean
dom jednorodzinny
Author: Nathan Hughes Hamilton
Source: http://www.flickr.com
Ma szansę się okazać, że przejrzane przez nas projekty domów nie wzbudziły w nas zbyt wielkiego zaciekawienia, ponieważ nie wyszukaliśmy tego, co spełniałoby całkowicie nasze wymagania. Dlatego powinno się poszukać najlepszego architekta, który w takiej sprawie przyszykuje dla nas dobry projekt, tak byśmy posiadali świadomość, że wszystko będzie się znajdować na właściwym miejscu.

Pages