Error message

 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
 • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).

budowla

Jak powinniśmy podejść do tematu wyburzania oraz rozbierania budynków?

 • Posted on: 25 February 2020
 • By: addmean
maszyny pracujące podczas rozbiórki
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
Kiedy budujemy jakiś budynek, zapewne zakładamy, że jeszcze przez kilkanaście dekad ta budowla będzie nadal stała. I dobrze, przecież należy być optymistą - takowi ludzie żyją dłużej! Jednak bardzo często zachodzi również do wyburzeń. Jeśli nie wchodzi w rachubę stary budynek, to tak naprawdę nie ma żadnego problemu. Nie musimy uzyskać zezwolenia: a chciałbym przypomnieć, iż za zniszczenie zabytkowego budynku może grozić sroga kara pieniężna.

Przyjemny chłodek w upalne dnie

 • Posted on: 23 February 2020
 • By: addmean
klimatyzator zewnętrzny
Author: Pavel P.
Source: http://www.flickr.com
Klimatyzatory działają na tej samej zasadzie jak chłodziarka. Można stwierdzić, że gdybyśmy mogli zmieścić się do schładzarki, a pobyt w niej byłby przyjemnością, można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Jednakże w chłodziarce jest nieco mało miejsca, temperatura także zanadto mała, w związku z tym komfortowy chłód w parne dnie zagwarantuje nam jedynie montaż klimatyzatora przenośnego w domu bądź w miejscu zatrudnienia.

Budowa konstrukcji stalowych powinien odbyć się w pewny sposób

 • Posted on: 22 February 2020
 • By: addmean
konstrukcja stalowa
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli coś montujemy, musimy mieć pewność, że będzie to wytrzymałe, że się nie zawali, lecz też, że sam montaż był przeprowadzony dobrze i wszystko będzie dobrze do siebie przylegać. Przez to tego typu sprawy ciągle należy zostawić specjalistom.

Podłoże przeznaczone pod garaż typu blaszanego - o czym warto wiedzieć zanim konstrukcja zostanie postawiona na wyznaczonym przez nas miejscu?

 • Posted on: 7 February 2020
 • By: addmean
podłoże pod garaż blaszany
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Postawienie garażu wydaje się proste - zakupujemy go albo dajemy do jego zaprojektowania, a później już tylko konkretna firma ma go zainstalować na z góry wyznaczonym poprzez nas samych miejscu.

Sposoby zarządzania nieruchomościami

 • Posted on: 29 January 2020
 • By: addmean
dom - krajobraz
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Zarówno zarządzanie nieruchomościami Wrocław, jak i przeglądy budowlane Wrocław wymagają odpowiednich uprawnień. Żeby je uzyskać należy niejednokrotnie podjąć wiele specjalistycznych szkoleń, jak również zdać egzaminy umożliwiające wykonywanie takich czynności.

Co to są ogrodzenia przenośne, jakie istnieją ich typy oraz gdzie je można kupić?

 • Posted on: 21 January 2020
 • By: addmean
Dokumenty spięte klipsem
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Czy pamiętasz, iż troska o człowiecze bezpieczeństwo mogłoby odbywać się na różnych, czasami dość dziwnych poziomach? Przykładowo czy pamiętasz, iż potrafią posłużyć do takiego nawet sztachety czy też aluminiowe rurki? Jak? Kiedy? W jakim miejscu?


Jeżeli wymienione części konstrukcyjne zostaną użyte jako tzw. murki mobilne, określane również jako chwilowe i będą ogradzać przykładowo teren budowy, to czy nie przysłużą się do poprawy bezpieczeństwa? Naturalnie, że tak.

Elewacja wykonana z klinkieru i jej spore wartości

 • Posted on: 7 November 2019
 • By: addmean
pustak wentylacyjny ceramiczny
Author: Svadilfari
Source: http://www.flickr.com/photos/22280677@N07/2283071686/
Elewacja z klinkieru cieszy się wysokim zainteresowaniem i jest wybierana zarówno do domów nowomodnych, jak również klasycznych. Dzisiaj na rynku znajdziemy rozmaite rodzaje i typy cegieł klinkierowych, jakie są dostępne w okazałej gamie kolorystycznej.

Jakie są zalety ceramiki budowlanej

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
pustaki
Author: Röben
Source: Röben
Wiele osób podczas budowania domów oraz innych budowli nieraz rozważa, jakie materiały budowlane są najkorzystniejsze. Mnóstwo wówczas zależy od poszczególnego przeznaczenia budynku, lecz spośród wielu materiałów budowlanych zdecydowanie najkorzystniej chrakteryzują się ceramiczne z kilku powodów.

Budujesz swój dom? Nie wiesz na razie, od czego konkretnie zacząć?

 • Posted on: 2 October 2019
 • By: addmean
architekt
Author: Matty Ring
Source: http://www.flickr.com
Budowanie swojego domu to bez wątpliwości ogromne przedsięwzięcie, które wymaga naprawdę wielkiego zaangażowania. Nagle okaże się, że musisz znać się właściwie na wszystkim - to przecież Ty podejmujesz wszelkie najważniejsze decyzje. Jeżeli przed Tobą właśnie takie duże wyzwanie, a Ty jeszcze nie wiesz w ogóle, od czego musisz rozpocząć, nasz tekst z pewnością jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Kto oraz po co może chcieć wypożyczyć ciepłownię?

 • Posted on: 26 September 2019
 • By: addmean
wynajem kotłowni
Author: Villa Glass Studio
Source: Villa Glass Studio
Każdy osobnik spotkał się z tym, że można by wypożyczyć jakiś samochód, strój czy sprzęt do jazdy na nartach. Nie wszystkie osoby wszakże wiedzą, iż można pożyczyć bardzo drogie profesjonalne urządzenia, jakie normalnej osobie na pewno nie kojarzą się z jakąś pożyczalnią.

Znaczenie innowacyjnych programów przy sporządzaniu kosztorysów budowlanych

 • Posted on: 4 July 2019
 • By: addmean
fotka - dom
Author: Christoph Freitag
Source: http://www.flickr.com
Obecnie technologia bardzo prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności możemy wykonywać w znacznie prostszy sposób. Dziedzinami, w których postęp ten jest niezwykle przydatny są na pewno architektura oraz budownictwo. Na rynku znajdziemy bardzo wiele wyspecjalizowanych programów, które znacząco ułatwiają pracę w tych zawodach.

Jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę planu domu?

 • Posted on: 17 June 2019
 • By: addmean
budogram.pl
Author: Elite Balustrade
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach sporo ludzi decyduje się na budowę domu na obrzeżach miasta. Zależy im na ciszy i możliwości odpoczynku w każdej chwili po trudnym dniu spędzonym w firmie. Nie dziwi w związku z tym fakt, że tereny okołomiejskie tworzą wyjątkowo ważny punkt zainteresowań mnóstwa ludzi. Nie da się ukryć, że decyzja o budowie domu nie należy wielokrotnie do najprostszych, bowiem jest to kosztowna i czasochłonna inwestycja. Decydując się więc na ten krok wskazane jest aby przeznaczyć sporzej czasu na wyszukanie solidnej ekipy budowlanej oraz zakupienie dobrej jakości artykułów. Są to znaczące elementy oddziaływujące na stan domu i jego wytrzymałość na przeróżne czynniki. Jakim sposobem zdobyć taką ekipę? Najprostsze wydawałyby się poszukiwania w internecie. Nie za każdym razem jest to jednak korzystne i nie zawsze zdołamy być zaspokojeni z dokonanego tam wyboru.

Które materiały wydobywane w kopalniach są używane przy budowach domów?

 • Posted on: 9 June 2019
 • By: addmean
wapno
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Liczba różnego typów materiałów, jakie wykorzystuje się przy budowie lokalów mieszkalnych czy też domów może przysporzyć zawrotów głowy. Począwszy od tych naturalnych takich jak chociażby drewno, aż po przeróżne typy materiałów chemicznych.


Wypada mieć na uwadze to, że budownictwo korzysta również z materiałów z rodzimych kopalń.

W przypadku, jeżeli konieczne są żurawie budowlane, można je wynająć w profesjonalnych przedsiębiorstwach.

 • Posted on: 4 June 2019
 • By: addmean
żurawie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Budowanie obiektów to wielkie wyzwanie i kolosalna odpowiedzialność. W podobnych przypadkach konieczne staje się zastosowanie doskonałej jakości wyposażenia oraz maszyn. W chwili, gdy podejmuje się zadania zbudowania naprawdę strzelistego budynku, nieodzowne bywa zastosowanie specjalnych żurawi budowlanych. Nie każda jednostka dysponuje podobnym wyposażeniem, lecz na szczęście dla nich są przedsiębiorstwa, które zajmują się wypożyczaniem takich żurawi.

Inspektor, który będzie nadzorował daną budowę jest na pewno ważny, szczególnie wtedy, gdy inwestycja jest kosztowna

 • Posted on: 3 June 2019
 • By: addmean
bloczki
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
...A my nie posiadamy całkowitej pewności, co do umiejętności ekipy budowlanej, którą wynajęliśmy


Jeśli chodzi o budowę domu nie potrzebujemy znać się – i zazwyczaj faktycznie się nie znamy – na tym, jak po kolei winny przebiegać poszczególne prace, jakie w ogóle mają być to prace, czy kiedy realizować konkretne z nich.

Pages