blacha

brama garażowa
Author: Normstahl
Source: Normstahl
W bieżących czasach praktycznie w każdym domu jest jakiś osobowy samochód. Powszechnie jest wiadomym, że garażowanie pojazdów pozytywnie wpływa na ich długowieczność. Opłaca się zabezpieczać cztery kółka przed wilgocią i przed niskimi temperaturami.
brama garażowa
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Nabywając bramę do garażu po pierwsze powinniśmy wziąć pod uwagę jak dużo miejsca może ona zająć – bramy garażowe uchylne są dosyć tanie i proste w montażu, jednak otwierając się wysuwa się na zewnątrz budowli; aby swobodnie otworzyć taką bramę musimy zaparkować około 1-2 metrów od garażu. Uchylna brama może być niewygodna, kiedy do garażu wjeżdża się ze strony ulicy bądź gdy podjazd do garażu jest nadzwyczaj krótki. Troszeczkę droższe będą bramy segmentowe oraz rolowane, jednak do ich otwarcia nie wymagane jest ponadplanowe miejsce.
garaż
Author: Normstahl
Source: http://prasa.gutpr.pl/ssd_normstahl027_0708_CMYK.jpg
Jeżeli posiadamy własną posesję, a do tego jeszcze mamy pojazd, to chcemy, aby znajdował się on pod dachem, który będzie go chronił przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Przez to właśnie decydujemy się na ustawienie garażu, gdzie nie tylko umieścimy nasz wóz, lecz też uda się do niego schować część odmiennych artykułów, które okazują się przy nim konieczne.
Usytuowanie na działce garaży i budynków gospodarczych
Author: MTM STYL – biuro projektów
Source: www.domywstylu.pl
Samochody, które się postawi pod zadaszeniem są dużo mniej podatne na działanie korozji, mają lakier w lepszym stanie, a w zimie nie będzie z nimi problemów z odśnieżaniem. Z tego też powodu najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie trzymanie samochodu w garażu. Mieszkańcy bloków i budynków wielorodzinnych mają ograniczone możliwości, albo mogą zakupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym, o ile rzecz jasna w ich budynku taki się znajduje, albo garaż wolnostojący, których jednak zbyt dużo nie jest.