Niemniej jednak z dnia na dzień technologia fotograficzna oferuje nam coraz lepsze możliwości, dzięki którym jesteśmy w stanie zapisywać całe przedsięwzięcie. Chociaż dla wielu z nas może to wydawać się całkowicie zagadkowe, to jednak współczesne technologie na stałe wpisują się w uniwersalne zastosowanie. Jako klienci zdołamy je bez trudności wykorzystać, o ile zdecydujemy się na zapisywanie w postaci cyfrowej naszego spotkania bądź też innej imprezy okolicznościowej. Z jakimi dzisiejszymi metodami fotografowania i filmowania powinno się się tym samym zapoznać, jeżeli zależy nam na uwiecznieniu naszych wspomnień w najlepszej możliwie jakości?
http://magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/
Source: http://magiceye.com.pl/
Jednak, technologia się rozwija i są coraz większe sposoby, by robić faktycznie atrakcyjne filmiki. Dobrym przykładem jest na pewno filmowanie z powietrza. Do tej poty takie ujęcia ciężko było zrobić, ponieważ potrzeba było do tego drogich helikopterów. A jak wiemy, żeby taki wynająć choć na kilkuminutowe ujęcie musieliśmy nastawić się na spore koszty. Obecnie na szczęście wraz z postępem metody wszystko się zmienia na bardziej korzystne, więc koszt nagrania filmów z powietrza znacznie zmalały. Dzięki stosowaniu nowatorskich dronów można pokazać swoje wizje, całkowicie z odmiennej perspektywy. Nic dziwnego, iż korzysta z tej możliwości coraz większa ilość osób.

Jeżeli zależy nam na ponadprzeciętnych zdjęciach, to bez wątpienia powinniśmy się zdecydować na ciekawą możliwość, jaką stanowi filmowanie z powietrza. Jest to swego rodzaju innowacja w branży fotograficznej, w następstwie tego też powinno się wziąć ją pod uwagę w naszych planach.

Na przykład, jeśli posiadasz firmę logistyczną to oprócz standardowych ujęć samochodów, jakie poruszają się po ulicy, albo też ujęć w kokpicie kierowcy, warto wzbogacić swój film o zdjęcia wykonane z powietrza. Możemy tak idealnie pokazać hale (zobacz strona) przeładunkowe, procesy pakowania czy załadunek. Filmowanie z powietrza to także świetny pomysł, aby wyprzedzić inne firmy na rynku nieruchomości. Jeśli do tej pory na Państwa stronie znajdowały się fotografie i opisy budynków abo mieszkań, to aktualnie może się to gruntownie zmienić. Przykładowo w USA agencje już dość powszechnie i ochoczo zlecają filmowanie swoich nieruchomości z powietrza. Ukazują w ten sposób nie tylko mieszkania w interesujących ujęciach, ale również okolicę.

nietypowe kręcenie filmu
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
Cała czynność przeprowadzana jest za wykorzystaniem drona, który przenosi na dużej wysokości sprzęt fotograficzny. Dzięki temu może robić zdjęcia z trudno dostępnych miejsc, co wywołuje doskonały rezultat. Urządzenia są oczywiście obsługiwane przez doświadczonych fotografów, którzy posiadają także należyte licencje na robienie takich fotografii. Dla przykładu tutaj http://magiceye.com.pl/.Filmowanie z powietrza przeważnie realizowane jest za wykorzystaniem urządzeń obsługujących wysoką rozdzielczość, co naturalnie pozwoli nam zapisywać wszelakiego typu wydarzenia z różnorodnych perspektyw. Jest to znamienite rozwiązanie w wypadku imprezy masowej, gdzie liczba uczestników jest niezmiernie duża. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik nagrywanie wydarzeń jeszcze w żadnym wypadku dotąd nie było tak bezproblemowe.