Planując postawienie swojego wymarzonego domu należy się nastawić na to, że może być przy nim sporo zajęcia i podejmowania ważnych decyzji. Pierwszą z nich trzeba podjąć już na samym początku - a jest nią znalezienie działki, na której będzie się chciało mieszkać. Szczęśliwcy działkę otrzymują od najbliższych, i mają sprawę w zasadzie rozwiązaną, lecz większość osób działkę zwyczajnie musi kupić. Sporo osób najchętniej zamieszkałaby w jakieś spokojnej dzielnicy w samym mieście, jednak działki dużo tam kosztują.
Innenarchitektur
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Z kolei miejsca oddalone od centrum, w miasteczkach odległych o kilka kilometrów kosztują znacznie mniej, lecz liczyć się będzie trzeba z koniecznością codziennych dojazdów, niekiedy dwoma samochodami. Dlatego też kupując działkę pod budowę domu należy wszystko odpowiednio rozważyć i wybrać takie miejsce, z którego na pewno się będzie zadowolonym - w końcu dom jest budowany na następne długie lata i powinno się być raczej zadowolonym z tego, gdzie się przez ten czas będzie mieszkało.Następną istotną decyzją, jaką należy podjąć, jest znalezienie planu domu. Dzisiaj gotowych planów znaleźć można tak dużo, że raczej każdemu powinno się udać wybrać coś, co w dużym stopniu będzie spełniać oczekiwania. Oczywiście każdy taki plan da się później jeszcze przerabiać i dostosowywać do potrzeb, choć rzecz jasna trzeba robić to z umiarem. Niekiedy biuro projektowe realizujące przeróbki musi trochę ograniczyć zapędy klienta, bo nie wszystkie zmiany w rzeczywistości mogą być dobre, a doświadczony architekt doskonale będzie wiedział, co można robić, a co jednak należy sobie darować- >>>.

dom jednorodzinny
Author: PLANNJA
Source: PLANNJA
Jeżeli plan będzie znaleziony i inwestor go zaakceptuje, to kolejnym etapem będzie zebranie wszystkich niezbędnych pozwoleń, co zająć może w niesprzyjających warunkach nawet kilka miesięcy. Dopiero jak się to załatwi będzie się można wziąć za budowę wymarzonego domu, a następnie jego wykończenie i urządzenie, i jeśli wszystko się uda, to po dwóch latach od startu prac będzie można wreszcie się wprowadzić.