Wspaniała fotografia to nie tylko ekskluzywny sprzęt fotograficzny. Na pewną sprawę nie potrzeba mieć rewelacyjnej lustrzanki, by zrobić zdjęcie, które wygra w konkursach oraz obiegnie cały glob. Każdy z nas jest w jakimś stopniu fotografem, gdyż w obecnych czasach robi się zdjęcia zawsze i faktycznie wszędzie.
fotografia
Author: Doug Jones
Source: http://www.flickr.com
Nieistotne, czy jest to telefon, lub dużej jakości sprzęt. Coraz więcej osób zaczyna odczuwać, że ilość nie zawsze jest odpowiedniejsza, niż jakość, a więc też zaczyna zgłębiać arkana fotografii, interesować się, jakie zdjęcie, z jaką kompozycją jest najodpowiedniejsze a także jak stworzyć formę najwspanialszą. Najważniejszą kwestią na tymże wstępie jest zrozumienie, że aparat za parę bądź kilkanaście tysięcy nie jest potrzebny, żeby robić rewelacyjne zdjęcia (http://www.ceneo.pl/Konwertery_sieciowe). Posiadać odpowiedni sprzęt to nie zawsze to samo, co tworzyć dobre zdjęcia (kliknij aby zobaczyć więcej).Samo wciśnięcie spustu migawki nie jest jednoznaczne ze stworzeniem zdjęcia, istotniejszy jest pojedynczy pomysł, trenowanie techniki, uczenie się podstawowych, ważnych rzeczy. Na sam wstęp trzeba opanować choć trochę sztuczek, które profesjonalny fotograf stosuje, i jakie nawet największy laik ogarnie. Głównie samo kupowanie drogiego aparatu nie starczy. Nie da się od razu stworzyć dobrych zdjęć, natychmiast po kupnie lustrzanki. Na użytek własny często faktycznie starczy znakomity cyfrowy aparat, gdyż jest zgrabny i zawsze odnajdzie się na niego miejsce. Powinno się mieć na uwadze, iż do lustrzanki potrzeba bardzo wiele urządzeń i ogromnej, ciężkiej torby.

fotograf
Author: marielinden4
Source: http://www.flickr.com
Żeby zrobić piękne zdjęcie, nieważne jakim sprzętem najpierw trzeba... przeczytać instrukcję obsługi. Każdy aparat jest inny, dlatego pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić to zrozumieć sprzęt (http://www.ceneo.pl//Lampy_blyskowe_i_akcesoria). W instrukcji użytkowania powiedziane jest krok po kroku, co zrobić, żeby sprzęt działał optymalnie. Tam są też rady, które opisują co zrobić, by zrobić idealny portret, lub panoramę. Jedną spośród ważnych rad jest to, że lepiej robić zdjęcia z bliska niż zoomować obraz aparatem, ponieważ traci się wówczas na wartości zdjęcia. Prócz tego można korzystać z trybów, ale na początku dokładnie poznać do czego używa się poszczególne.