Nasze byt biegnie cały czas do przodu. Coraz szybciej i prędzej nie dając nam czasu na rozkoszowanie się pięknymi momentami czy urokami krajobrazów wokół nas. Również podczas ferii nieraz nie możemy się zatrzymać i ucieszyć pięknem wokół nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się chwycić te magiczne sekundy.
fotografowanie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Staramy się uchwycić nasze wspominania, piękno ulotnych chwil, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej. Jednak nasze cenne wspomnienia zasługują na równocześnie piękną oprawę. Szczególnie, kiedy powracamy z wakacji, wraz z kolejną porcją wspomnień w duszy i kolekcją zdjęć naszym aparacie, można zaopatrzyć się w paręnaście ramek na fotografie aby upiększyć nasz dom i wnętrze. Jednak, aby prawidłowo ukazać charakter zdjęcia trzeba je należycie zaprezentować. Fotografie krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się same, w dużych formatach powieszone na ścianie (podwodne akcesoria fotograficzne). Fotografie reporterskie, przedstawiające nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego najlepiej zakupić dla nich małe ramki stojące i ułożyć po kilka na komodzie lub półce.Bez względu jednak od stosowanej konwencji, nasza ramka, tak samo jak każdy fragment lokalu, musi współgrać z duszą tego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka zacznie szpecić nasze cztery katy, ale także ta zła aura przejdzie na same fotografie. Najbezpieczniejszym oraz pewnym rozwiązaniem jest trend klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla fotografii usytuowanych na ciemnym tle. Taka konwencja daje nam niemal stuprocentową pewność, że nasze fotografie będą odpowiednio zaprezentowane. Pasuje ona też do każdego lokum, więc nie musimy się obawiać o ich ujemny wpływ na mieszkanie.

foto
Author: Arielle Croitor
Source: http://www.flickr.com
Jednak styl powszechny bywa również najmniej wyjatkowy. Znaczy to, że zdjęcia mogą nie bardzo wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niezauważone. Więc albo zakładamy, że same zdjęcia w są na tyle niezwykłe, że przyciągną oko każdego gościa. Pomysły mniej konwencjonalne możemy podzielić na style prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne albo kolonialne. Każda stylistyka cechuje się swą kolorystyką oraz ozdobieniami, które maja swe odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć (zaślepki i dekielki). Dla przykładu styl kolonialny, charakteryzujący się łączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką jest głównie utrzymany w brązowo-czerwonej kolorystyce. Za to w stylu francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Problem ze zrobieniem dobrych zdjęć bardzo często nie polega na nie posiadaniu odpowiedniej wiedzy technicznej czy też odpowiedniego sprzętu. Bardzo wiele zdjęć jest słabych po prostu dlatego, że nie wykonujemy ich świadomie.