Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Podstawowe wiadomości w temacie odlewania jako jednej z bardzo popularnych metod produkcji elementów metalowych.

  • Posted on: 22 October 2020
  • By: addmean
Odlewanie metali to jedna z częściej stosowanych metod wytwarzania rozmaitych wyrobów, z powodzeniem wykorzystywane jest po dziś dzień. Oczywiście przez lata a tak naprawdę nawet wieki technologia odlewania bardzo została udoskonalona, powstało jej wiele różnych odmian i metod, które pozwalają na uzyskanie elementów o pożądanych właściwościach wytrzymałościowych i twardościowych.


W praktyce odlewanie będzie polegać na tym, że tworzy się jakąś formę, do której następnie wlewa się roztopiony metal. Najczęściej w przemyśle przedmioty wykonuje się z żeliwa, stali, miedzi i aluminium, ale też często robione są także odlewy z mosiądzu i innych rzadziej spotykanych materiałów - kliknij tutaj. Przy pomocy tej metody wykonywać można bardzo skomplikowane elementy, na przykład silnikowe tłoki, bloki czy najróżniejsze narzędzia oraz obudowy. W typowych metodach odlewania najczęściej wykorzystuje się formy jednorazowe i wielokrotnego użytku, ich wybór będzie zależał od tego, jakie części będą produkowane i z jakich materiałów.
odlew
Author: OKFoundryCompany
Source: http://www.flickr.com


Jedną z bardziej popularnych technik tej metody jest tak zwane odlewanie ciśnieniowe. Szacuje się, że blisko 70 procent wszystkich odlewów z aluminium wykonywanych jest właśnie w taki sposób, pomimo że technologia ta ma sporo wad.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link - ta witryna drzwi wewnętrzne kraków także na pewno przypadnie Ci do gustu!

W ogromnej części korzysta z niej przemysł samochodowy, w pierwszej kolejności podczas produkowania misek olejowych oraz bloków silników, ale też rozmaitych pomp, obudów czy fragmentów zawieszenia. W praktyce ta właśnie metoda odlewania polega na tym, że do wnętrza odpowiedniej formy wtłacza się roztopiony metal (zobacz wycinanie laserowe) pod dużym ciśnieniem, a co za tym idzie ze sporą prędkością.


Dzięki takim parametrom uzyskuje się drobnoziarnistą strukturę, zapewniającą odpowiednie właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne - czytaj na stronę na stronę więcej na stronie o nowościach . Jeśli chodzi o wady, to przede wszystkim problemem są spore koszty początkowe przy kompletowaniu koniecznego wyposażenia. W części przypadków pojawiają się również przy produkcji różnego rodzaju wady i wtrącenia, które naruszają ciągłość struktury i wpływają na własności użytkowe.