Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Typy bram do garażu - jak wybrać najbardziej odpowiednią?

  • Posted on: 11 April 2019
  • By: addmean
Podczas budowania mieszkania nie można zapominać pomieszczenia, w którym będziemy parkować. Odpowiednio wczesne zaplanowanie garażu, sprawi, że unikniemy niepożądanych sytuacji, jakimi będzie np. niestandardowy wymiar bramy garażowej, który niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli już w czasie projektowania budynku mieszkalnego zaplanujemy to, przyniesie nam to realny komfort.
brama
Author: Normstahl
Source: www.normstahl.pl
Jednak wybór najbardziej odpowiedniej bramy trzeba przemyśleć. Sprzedawane są różne typy i bardzo dobrze jest wiedzieć, której potrzebujemy. Spójrzmy na 4 typy, (rozwinięcie tych informacji- więcej pod adresem http://www.rkstyl.com.pl)bramy garażowe uchylne, skrzydłowe, sekcyjne oraz rolowane zwane żaluzjowymi (WawSystem - budowa garażu). Jeżeli mamy duży podjazd, dobrym rozstrzygnięciem są bramy garażowe uchylne. Po pierwsze są one bardzo znane i ich zakup nie sprawi najmniejszego problemu. Najczęściej są one szerokie na 3 metry. Bramy garażowe uchylne są chowane pod sufitem. Mocowane są równoważnie na sprężynach. Zazwyczaj są niegłośne. Bramy skrzydłowe zwane rozwieralnymi, to najprostszy typ. Przypomina zwykłe dwuskrzydłowe drzwi. Otwiera się w bok. Dlatego też potrzebne jest miejsce, aby skrzydła otwierać bez problemu. Jest to bardzo klasyczny typ bramy garażowej, coraz rzadziej wybierany współcześnie.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta strona, szybko sprawdź opracowanie (https://www.swiatnieruchomosci.pl/kontakt/) a poznasz znacznie większą ilość informacji, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Bramy segmentowe zwane sekcyjnymi mają skrzydła, które wsuwają się po ścianie z boku lub do góry. Składają się z kilku części połączonych zawiasami.garaż
Author: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Source: http://www.flickr.com
Jest to idealne rozwiązanie w przypadku małego wjazdu lub braku miejsca przed bramą. Natomiast bramy do garażu rolowane zwane żaluzjowymi, otwierają się tak samo jak żaluzje. Mają napęd elektryczny.
Rodzaj bramy garażowej musimy wybierać nie tylko ze względu na upodobania, lecz także powinniśmy zainteresować się funkcjonalnością na powierzchni, na której się znajdują. Bardzo ważny jest podjazd. Jeżeli jest niewielki jesteśmy zmuszeni nie decydować się na bramy garażowe uchylne czy bramy skrzydłowe (poznaj ofertę). Nie sprawdzą się one na małej powierzchni. Kiedy miejsca jest niedużo powinno się rozważyć zakup bramy garażowej segmentowej lub bramy rolowanej. Znaczny obszar naokoło budynku mieszkalnego pozwala nam na wybór i nie jesteśmy zmuszeni stawiać jedynie na funkcjonalność. Wówczas wszystkie wybory zależą od zaprojektowania i mamy w tym pełną dowolność.