Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Najnowsze rozwiązanie problemów z rozliczeniem wykorzystania energii w budynkach z CO.

  • Posted on: 19 November 2020
  • By: addmean
Dzisiaj domownicy pospolicie korzystający ze swych czterech kątów dopłacają do ocieplania tych kwater, w których nie oszczędza się energii cieplnej – to tak jakbyśmy płacili za wodę nie stosownie do pomiaru liczników, lecz według niezmiennego ryczałtu, karząc w ten sposób oszczędnych.

Jeżeli choć część lokatorów zacznie sensownie regulować pobór ciepła, popyt na energię cieplną dla budynku spadnie, co spowoduje obniżenie kosztów dla wszystkich właścicieli.

Zamontowanie podzielników spowodowała, iż mnóstwo lokatorów przypomniało sobie o istnieniu zaworów termostatycznych, które nie były używane od lat. Ci, którzy żyją w blokach, zdają sobie sprawę jak kłopotliwe jest rozliczanie ciepła z CO, gdyż niektóre lokale są mniejsze od pozostałych i wymagają mniej energii na ogrzanie, zaś koszty całkowite dzielone są po równo na wszystkie mieszkania. W trzech milionach lokali w naszym kraju powyższe metody odpełzły w niepamięć, gdyż zainstalowano podzielniki ciepła. Czym w zasadzie one są? Nie są one miernikiem lecz urządzeniem, które pozwala podzielić koszt energii wykorzystanej przez wszystkich mieszkańców pomiędzy poszczególne lokale. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, którzy mieszkańcy pochłaniają więcej ciepła, a którzy mniej. Podzielnik elektroniczny posiada miernik (zobacz: miernik grubości powłok) temperatury, przymocowany z tyłu do obudowy, który wskazuje temperaturę grzejnika, a także zegar elektroniczny mierzący czas, przez który konkretna temperatura się utrzymywała.

Kliknij na odnośnik bramy wiśniowski warszawa, on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Zobacz artykuł, zawierający interesujące dane.

Najbardziej miarodajne, a przez to najlepsze są podzielniki dwuczujnikowe - drugi czujnik, bada temperaturę w pomieszczeniu. Doskonałe urządzenia znajdziesz pod linkiem bmeters.pl.Grzejnik na ścianie
Author: JMacPherson
Source: http://www.flickr.com
Podzielniki radiowe są odczytywane bez odwiedzania mieszkań, lecz wynik można zweryfikować na wyświetlaczu nawet po roku. Nie trzeba lękać się wogromnych należności za zużytą energię, gdyż utrzymanie temperatury w mieszkaniu w granicach 20-21°C nie powinno skutkować dopłatami, nawet może się okazać, że zaoszczędziliśmy. Można w inny sposób zaoszczędzić, dodatkowo obalimy parę mitów. Przede wszystkim nie należy w okresie zimy pozostawiać otwartych okien na długie godziny, żeby w ten sposób obniżyć zbyt dużą temperaturę w pokojach (postępujemy tak zwłaszcza, gdy na polu robi się nieznacznie cieplej i świeci słońce) – tymczasem wietrzenie pomieszczeń nie musi trwać więcej niż kilkanaście minut.

Twierdzimy, że w starych budynkach, które mają wspólne piony grzewcze, gdyż zostały wybudowane w latach, kiedy panowały inne normy w budownictwie, montaż podzielników jest racjonalnym i sprawiedliwym rozwiązaniem. Nie tylko dzieli koszt wykorzystania ciepła na mieszkańców według rzeczywistego zużycia w konkretnych mieszkaniach ale też pozwala mieszkańcom na ekonomiczne wykorzystywanie energii cieplnej w swoich lokalach. Dowiedz się więcej => szacowanie ciepła.