Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie są plusy i minusy mieszkania w bloku i domu jednorodzinnego? Jak podejść do takiego tematu kiedy zastanawiamy się nad zakupieniem swojego lokum?

  • Posted on: 8 May 2021
  • By: addmean
Sporo osób czy to stojących przed decyzją kupna swojego lokum, czy to chcących zmienić je na inne, zastanawia się nad tym, czy będzie dla nich lepsze mieszkanie czy może dom jednorodzinny. Warto sprawdzić jakie są plusy i minusy każdego typu lokum oraz przede wszystkim podejść do tematu indywidualnie. Każdy z nas posiada innego typu potrzeby oraz inne możliwości finansowe, dlatego trzeba przemyśleć dobrze ten temat.

mieszkania
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o możliwość zakupu nowego mieszkania w blokach, to wiadomo, że większe miejscowości dają w tym zakresie więcej możliwości. Gdy chodzi o projektowanie budynków wielorodzinnych Warszawa jak i sporo innych dużych miast przoduje w ilości ofert. Dlatego czasami może wyjść na to, iż kiedy chcemy zakupić mieszkanie w bloku nowe, to łatwiej oraz szybciej będzie zbudować dom. Należy natomiast wiedzieć, że mieszkanie w bloku to mniejsza ilość problemów. Nie musimy martwić się o remonty związane z budynkiem, bo większość wydatków bierze się z funduszu remontowego. Ogrzewanie mamy z reguły wliczone w czynsz. Nie trzeba martwić się o odśnieżanie czy też porządek wokół bloku. Z pewnością też w bloku ilość powierzchni do sprzątnięcia w swoim mieszkaniu jest mniejsza aniżeli gdy chodzi o dom wolnostojący. Na pewno jest to lepsza opcja dla osób wygodnych jak również takich, które chcą posiadać dużo spokoju. Oprócz tego jak ktoś dużo pracuje oraz mało czasu spędza w domu, to tego typu mieszkanie mu całkiem wystarczy - łącze.

Pod tym linkiem opublikowana jest jeszcze inna strona prezentująca tego typu kwestię. Zobacz także podobny świeży wpis na ten temat. On również jest godny uwagi.
dom jednorodzinny
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com
Sporym plusem, jaki najczęściej przemawia do wyobraźni wielu osób jest na pewno spora przestrzeń życiowa. Nie dosyć, iż sam metraż domu jest większy najczęściej od tego w blokach, to jeszcze jest do dyspozycji prywatne podwórko. Kiedy ktoś uwielbia przebywać dużo czasu na świeżym powietrzu oraz uwielbia prace w ogrodzie, to taki dom będzie dla niego doskonałym miejscem. W domu jednorodzinnym mamy więcej wolności.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy, to zobacz także ten udostępniony w tym miejscu wpis - on także okaże się warty zainteresowania!

Można sobie pozwolić na więcej gdy chodzi dajmy na to o hałasy aniżeli w mieszkaniu w bloku z sąsiadami dookoła. Wygodniej też jest mieć zwierzaka w domu, gdyż może taki pies albo kot wo woli biegać po posesji nie przeszkadzając nikomu. Dla osób mających własny pojazd plusem jest na pewno możliwość posiadania swojego garażu. Jak widzimy różnica w standardzie jak też w ilości obowiązków wynikających z mieszkania w domu jednorodzinnym jest duża. Wszystko zależy od tego co jest dla nas istotne, jak też od tego jaki tryb życia prowadzimy. Każdy bowiem może posiadać innego typu potrzeby.