Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak niższym kosztem wybudować funkcjonalny dom? Projekty małych domów skutecznym rozwiązaniem

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
Współczesne rodziny nie chcą wielkopowierzchniowych domów, które do tego są często drogie w utrzymaniu. Dzisiejsze rodziny wybierają funkcjonalizm i oszczędność. Obecne budownictwo oraz współczesne technologie pozwalają dzisiaj spełnić te potrzeby.
kontynuuj
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu domy były budowane dla rodzin wielopokoleniowych. Dziś rodzina liczy najczęściej od trzech do pięciu osób, przez co też projekty domów znacząco odchodzą od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. W obecnych czasach mało kto decyduje się na dom o powierzchni np. 300metrów kwadratowych.

Czyżby posty stworzone na danej witrynie www całkowicie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli chcesz więcej, to najedź tutaj.

Dziś nie potrzeba nam długich korytarzy prowadzących do czterech lub pięciu sypialni, bo obecna rodzina nie liczy już czworo czy więcej dzieci, a najczęściej jedno lub dwójkę. Dziś wybiera się małe zabudowy, częściej parter z poddaszem, z maksimum trzema pokojami. Ważne jest przy tym, aby było funkcjonalnie i niedrogo w utrzymaniu. Dlatego też współczesne budownictwo coraz bardziej oferuje projekty małych domów.
Projekty tego rodzaju zakładają najczęściej powierzchnię wielkości 100-150m2, na której mieszczą się: kuchnia z jadalnią, salon i pokój z łazienką (najczęściej przeznaczony dla gości, a także – w górnej części domu, tzw. część sypialniana, w której znajdują się 2-3 pomieszczenia do spania jak i większa łazienka przeznaczona dla domowników. W przeciwieństwie do starszych projektów, dzisiejsze projekty małych domów podobne są do projektów mieszkaniowych w blokach i zakładają sypialnie o powierzchni 10-12m2. Większe powierzchnie tyczą się zazwyczaj salonu i kuchni, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu odpoczywając i wspólnie się bawiąc. Dzięki takiej optymalizacji powierzchni wnętrz i odpowiednim rozmieszczeniu pomieszczeń można znacząco oszczędzić na ogrzewaniu domu, jak i – co ważne szczególnie dla pań – na porządkach. Oprócz niższych kosztów utrzymania projekty małych domów pomagają również znacząco zaoszczędzić na budowie samego domu. Wiadome - mniejsza powierzchnia to niższy koszt wykonania. Zastosowanie do tego innowacyjnych rozwiązań technologicznych pomaga przy tym dodatkowo zmniejszyć koszty ogrzewania oraz zużycia wody. A takich rozwiązań jest sporo, jak np. pompy ciepła, kolektory słoneczne, no i najprostsze – oświetlenie LED. Wbrew pozorom, koszt zakupu żarówek LED nie jest już drogim wydatkiem, a ich opłacalność można odczuć już po pierwszym rachunku za prąd.
Zakup innowacyjnego projektu domu pomaga znacznie zmniejszyć koszty budowy domu. Wykorzystanie nowoczesnych technologii przy budowie domu pomoże dodatkowo zmniejszyć koszty jego utrzymania. W efekcie może się okazać, że budowa domu Heliodon - (budowa domów małopolskie) i utrzymanie domu wcale nie są dużo większe od mieszkania w bloku. A o wiele wygodniejsze.