Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Współczesne domy niemalże rodem z produkcji science fiction

  • Posted on: 3 February 2021
  • By: addmean
Niedawno nikomu nie śniło się, że do obsługi domu klucz oraz sprawne dłonie mogą okazać się niepotrzebne.. i że starczy mały pilot. To stało rzeczywistością na naszych oczach.


system inteligentnego domu
Author: Future PR
Source: Future PR
Takiego rodzaju rozwiązania są instalowane w licznych budynkach w całej Polsce.


wyburzenia


System inteligentnego domu, bo o tym tu się mówi, to w szerokim rozumieniu dostosowanie domów do wymagań nowoczesnego ich mieszkańca, to wykorzystywanie innowacyjnej techniki, aby ułatwić życie- bądź na bieżąco. Wspaniale sprawdza się to nie tylko w przypadku osób, które cenią wszelakie nowości w tym zakresie, które kochają wygodę, ale także w przypadku osób borykających się z wszelkiego typu niepełnosprawnościami, które uniemożliwiają im poruszanie się. Dzięki tym systemom nie muszą one wstawać z kanapy, aby na przykład otworzyć okna, zapalić światła, sprawdzić, kto dzwoni do drzwi, włączyć klimatyzację i tak dalej. Wystarczy wspomniany wyżej pilocik zsynchronizowany z naszym telefonem, by praktycznie móc zarządzać wszystkim z dowolnie wybranego miejsca. To ogromna wygoda i znaczna oszczędność czasu: miast wędrować po całym domu i wyłączać światła lub zamykać okna rehau okna możemy spędzać czas o wiele przyjemniej, przykładowo na rozrywce.


Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting


Na omawiany powyżej system składa się również sterowanie roletami zewnętrznymi- pomocne źródła. Generalnie, o czym na razie nie napisano, inteligenty dom ma wielki związek z bezpieczeństwem: dzięki innowacyjnym systemom możemy bez przerwy zawiadywać obrazem z kamer ochronnych, otwierać drzwi, załączać światło (ze względów bezpieczeństwa), nawet jeśli nie ma nas w budynku.


Tak samo z roletami: miast każdego wieczora robić nudny obchód po całym domu, aby spuścić zewnętrzne rolety także te antywłamaniowe, da się to zrobić za pośrednictwem kilku przycisków na pilocie bądź na ekranie smartphona.