Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wznosisz dom? Dobrze pomyśleć też o przydomowej oczyszczalni nieczystości, to dzisiaj bardzo popularne

  • Posted on: 3 April 2019
  • By: addmean
Kwestia związana z odprowadzaniem ścieków jest niezwykle ważna. Dotyczy to głównie domostw jednorodzinnych, bowiem w ich przypadku na ogół trzeba samodzielnie zadbać o konstrukcję zbiornika na nieczystości. Dawniej w przydomowych ogródkach spotykało się głównie szamba oraz studzienki kanalizacyjne.
Dziś coraz częściej wypierają je przydomowe oczyszczalnie ścieków. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla otoczenia, gdyż ogranicza zagrożenie nieczystości przenikających do ziemi.


meble kuchenne
Author: thekirbster
Source: http://www.flickr.com


Ścieki to znaczne obciążenie dla środowiska, więc warto rozwiązać ten problem


maszyny
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Odprowadzane z domów nieczystości stanowią duże obciążenie oraz zanieczyszczenie dla środowiska naturalnego, więc kwestia ich odprowadzania staje się bardzo ważna. Na szczęście coraz więcej użytkowników jest świadomych wpływu, jaki maja one na ekologię. Przy obecnie wybudowanych budynkach przeważnie stosuje się oczyszczalnie biologiczne, rezygnując jednocześnie ze zwykłych szamb, jakie w licznych wypadkach nie zabezpieczały nieczystości wystarczająco -poznaj dodatkowe informacje. Zdarza się też tak, że ludzie wymieniają dotychczas stosowane zbiorniki na nowsze elementy. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są nie tylko efektywniejsze, ale również bezpieczniejsze niż zwyczajne szamba. Sprawa ta ma szczególne znaczenie, gdy na działce posiada się studnię. Trzeba pamiętać, że przepisy określają, że szambo nie powinno znajdować się blisko studni i budynku mieszkalnego.

Ten bardzo unikalny serwis www (http://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-borowiacka-10) opisuje zbliżoną tematykę, co artykuł, który w tym momencie czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij ten link!

W wypadku biologicznych oczyszczalni ścieków jest inaczej: można postawić zbiornik obok domu, ale trzeba utrzymać odstęp 15 m od studni.


To rozwiązuje kłopot ze ściekami


Jednym z istotniejszych elementów biologicznej oczyszczalni nieczystości okazuje się osadnik gnilny - czytaj więcej o osadnikach gnilnych. To duży zbiornik, gdzie zbierają się odprowadzane z budynku ścieki i w którym ulegają pierwszym procesom. W zbiorniku odbywają się dwa procesy związane z oczyszczaniem: mechaniczny – jeżeli nieczystości przebywają w środku do 3 dni – oraz biologiczny, jeżeli przebywają w zbiorniku 3-5 dni. Osadniki gnilne można zamontować w postaci zbiornika z tworzyw sztucznych albo betonowego bloku. Plastikowe pojemniki są lżejsze w transporcie i przeważnie tańsze, ale są również słabiej wytrzymałe, a pod naporem wód gruntowych zdarza im się przesuwać.

Czy ten tekst uważasz za wartościowy? Jeśli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej tutaj (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folie-termokurczliwe/) - znajdujące się tu zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Proces oczyszczania ścieków w dużym stopniu zależny jest od tego, czy osadnik zostanie porządnie zamocowany.
właściciele domków montujący osadniki stają przed wyborem, jaki zbiornik zakupić. Uważa się, że efektywniejszy okaże się osadnik znaczniejszy, bo w zbyt małym pojemniku czas przebywania nieczystości jest za krótki i w rezultacie nie zajdą biologiczne procesy oczyszczania, co może prowadzić do zapchania drenów oraz nieprawidłowego funkcjonowania oczyszczalni.