Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Osoby niepełnosprawne żyją wokół nas i nie można nam tego nie spostrzegać

  • Posted on: 16 April 2019
  • By: addmean
To my, całkowicie sprawni mamy obowiązek robić wszystko, by takie osoby miały sposobność w miarę naturalnie istnieć, a nie zamykać się w domu z powodu niemożności poradzenia sobie na zewnątrz bez czyjejś pomocy.


Nieraz z pozoru dla osób całkowicie sprawnych mało znaczące, nieduże krawężniki uniemożliwiają takiej osobie na wózku wyjście choćby do sklepu.
zamek
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście te problemy są na tyle dostrzegane i nagłaśniane, że coraz więcej budynków bywa dopasowanych do poruszania się przez osoby na wózkach. Pierwszym przykładem na to niech pozostaną toalety miejskie czy te w sklepach wielkopowierzchniowych. Nam w pełni sprawnym nie zawadza, iż pozostaje tam zamontowany przykładowo podajnik ręczników papierowych, a dla ludzi niepełnosprawnych jest to sposobność dania sobie rady z kolejną rzeczą osobiście.

Czy pragniesz odnaleźć zbliżony materiał? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na witrynę, która prawdopodobnie również przykuje Twoją uwagę.

Identycznie wygląda sytuacja jeżeli rozchodzi się o poręcze dla niepełnosprawnych. Żadnemu z nas przecież nie zawadza więc dlaczego mielibyśmy ich nie montować, skoro są w mocy niezwykle udoskonalić sprawę każdemu niepełnosprawnemu - zobacz na impeco.pl? Nie możemy się zamykać na takie problemy, ponieważ najgorszą rzeczą dla ludzi niesprawnych ruchowo jest pozostawanie w izolacji wywołane niemożnością samodzielnego poruszania się.

http://www.impeco.pl/
Author: http://www.impeco.pl/
Source: http://www.impeco.pl/Powinniśmy jeszcze bardziej otwierać się na problemy takich ludzi. Im naprawdę nie jest potrzebne nasze współczucie, lecz stworzenie sposobności do swobodnego istnienia w społeczeństwie.