Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju panele wybrać na posadzkę?

  • Posted on: 3 November 2020
  • By: addmean
podłoga skomponowana z podłogowych paneli wyglądać może świetnie wiele lat, o ile będzie właściwie eksploatowana.


Jednak panele panelom nie równe, zaś wybór nie jest wcale taki łatwy.
działki
Author: Nico Kaiser
Source: http://www.flickr.com


Które panele podłogowe zakupić - drewniane czy może laminowane? Co będzie najlepsze na Twoją posadzkę? Parę sugestii znajdziesz w naszym przewodniku.

Nierzadko o rzeczach, które nam się podobają dowiedzieliśmy się na bazie opinii. Może tak będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (http://www.geodezjatalar.pl/Oferta.html) pokrewnego tekstu.

Wybór deseni paneli, zarówno drewnianych, jak też laminowanych, może przyprawić o zawrót głowy. Wierzchnie powłoki paneli drewnianych wykonywane są z kilkudziesięciu rodzai drewna – egzotycznych oraz krajowych – które mogą wyglądać jak wiekowe drewno albo współczesne podłogi. Poza tym częstokroć jeden gatunek występuje w kilku wersjach różniących się kolorystyką i usłojeniem. Panele laminowane natomiast imitują drewno, ale także kamień, posadzki z terakoty a także wzorzyste surowce. Dostępne są też panele w układzie rombów czy kwadratów.


podłogi
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com


Powszechna, jednak nieprawdziwa jest opinia, że najtrwalsze są drewniane panele. Panele lepszej i gorszej próby możemy znaleźć zarówno wśród drewnianych, jak także laminowanych. Ażeby przekonać się o tym, wystarczy się przyjrzeć okresom gwarancji udzielanej na panele przez ich fabrykantów.

Masz zamiar poszerzyć własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

Są one bardzo rozmaite. Panele drewniane są z reguły wykonane z trzech, sporadyczniej z dwóch warstewek różnych gatunków drewna czy też drewna powiązanego z elementami drewnopodobnymi.
Ich wierzchnią powłokę może chronić od pięciu do siedmiu warstw lakieru, olej albo winyl. Laminowane panele są najczęściej zbudowane z trzech warstewek z surowców drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych.