Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Do jakich celów drewno jest wykorzystywane we współczesnym budownictwie jednorodzinnym

  • Posted on: 4 September 2020
  • By: addmean
Drewno to jeden z najstarszych materiałów do budowy, wykorzystywanym przez człowieka. Aktualnie rola drewna na budowach nieco się zmniejszyła, gdyż bardzo popularne stały się beton, cegły i pustaki, lecz w dalszym ciągu bez niego ciężko by było sobie dać radę w niejednym przypadku. Przykładowo drewno w dalszym ciągu jest podstawowym materiałem stosowanym przy skośnych dachach. Bez względu na to, czy ostatecznie na dach będzie kładziona blacha czy dachówka, to i tak wszystko co będzie się znajdować pod nimi wykonane będzie właśnie z suchych elementów z drewna.


Powoli do łask wracają także całe domy z drewna, wystawione w nowoczesny, bezpieczny sposób, por. cortonbau.pl/.

Szczerze zalecam ten link (https://www.rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/analizy-strukturalne/) wszystkim, którzy bez rezultatów szukają tekstów o pokrewnej tematyce oraz które są tak samo nietuzinkowe. Kliknij i sprawdź!

Wiele osób czuje obawy przed drewnem, uważając go za surowiec który jest łatwopalny. Jednak przy stosowanych obecnie związkach drewniany dom nie tylko nie będzie się palił, ale także będzie miał dużą odporność na zewnętrzne czynniki. A o plusach tego typu konstrukcji powiedzą dopiero ci, jacy w takim domu mieli okazję zamieszkać.

dom
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Drewniane elementy wykorzystuje się także przy klasycznych domach robionych z materiałów ceramicznych - . Drewno jest bardzo ładnym materiałem i dobrze się komponuje z resztą materiałów, dlatego też projektanci domów chętnie je wykorzystują. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład tarasy drewniane, w jakich zamiast płytek czy betonu wykorzystuje się właśnie elementy drewniane. Często można także spotkać drewno przy balustradach na schodach i balkonach, a także przy różnego rodzaju ogrodzeniach.


W coraz większej liczbie przypadków drewno wykorzystywane jest także jako nowoczesne, stylowe elewacje drewniane. Inspiracji na takie elewacje będzie całkiem sporo, wykonać je można na całej ścianie, a można także połączyć ze zwykłym klinkierem czy tynkiem. Dzięki dużej różnorodności odmian oraz łatwemu do wykonania malowaniu uzyskać można rzeczywiście bardzo ciekawe aranżacje.

Interesujesz się owym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

I tak naprawdę wcale nie będą wymagać ogromnych nakładów finansowych, bo kosztują bardzo podobnie jak typowe rozwiązania.