Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu wolimy kupić aniżeli wynająć mieszkanko?

  • Posted on: 15 November 2020
  • By: addmean
W naszej ojczyźnie panuje mniemanie, iż mieszkanie ma być własne, natomiast wynajem to konieczność na czas krótkotrwały między wyprowadzką od rodzicieli, a zakupem własnego mieszkanka.
Próby przemiany mniemań w tej materii są niczym orka na ugorze, chociaż przykład majętnego społeczeństwa akceptującego model najmu, mamy tuż za miedzą - u zachodnich sąsiadów w kamienicach mieszka 54 proc. osób. Sytuację w naszym kraju determinuje również wielki niedobór apartamentów oceniany na ok. 1,5 mln lokali. W najogromniejszym skrócie i w jakimś uproszczeniu – ponieważ tak wiele gospodarstw domowych nie ma dojścia do oddzielnego mieszkania, to niewystarczająca musi być także podaż siedzib na wynajem.


Przydatne wyposażenie kuchni
Source: kuchenny.com.pl


Wybieramy meble łazienkowe
Author: Antado
Source: Antado


mieszkania - image
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com


Coraz sporzej ludzi w naszej ojczyźnie uważa, iż korzystna byłaby zmiana proporcji na korzyść wynajmu kwater. Jeśli idzie o mieszkania na wynajem, obecnie w naszym kraju nie ma ich wiele. Stąd też mnóstwo osób decyduje się na nabycie mieszkania. Sporo osób decyduje się na kupno mieszkania również ze względu na dofinansowania z programu Mieszkania dla Młodych.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-gree) artykuł, a na pewno bardzo Cię zaintryguje, gdyż znajdziesz tam ważne informacje dotyczące tego tematu.

Dopłatę można uzyskać tylko przy kupnie mieszkania z pierwotnego rynku, czyli prosto od dewelopera. Mieszkań "używanych" program ów nie obejmuje.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie, która odnosi się do tej samej problematyki.

W najbardziej optymistycznym wariancie dopłaty pokryją do 20% wartości własnego wkładu. Zaś im większy wkład, tym większa dopłata. Własne mieszkanie to nie wyłącznie koszta, to także poczucie bezpieczeństwa.
Dla wielu osób gigantyczny wydatek, z jakim łączy się zakup posiadłości, to jednorazowe wydarzenie, wręcz coś wyjątkowego. Tak najem jak i kupno mieszkania ma zatem swoje plusy i wady.