Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O niektórych różnicach pomiędzy stuletnim domem a tym wybudowanym w czasach nowoczesnych

  • Posted on: 3 September 2021
  • By: addmean
Technologie, w jakich budowano domy sto lat temu i wcześniej, być może wzbudzają politowanie młodych ludzi, lecz ten trochę ironiczny śmiech w ogóle powinien zabrzmieć. Tego typu budynki najprawdopodobniej będą stały o wiele dłużej niż te nowoczesne. Wystarczy przecież przypomnieć to tragiczne wydarzenie, kiedy pod balastem mokrego śniegu zapadł się całkiem płaski dach hali targowej.
budowa domu
Author: Marttin Pettit
Source: http://www.flickr.com
Sprawdźmy więc, co pozostaje powodem tego, że niegdysiejsi budowniczowie zasłużyli sobie na tak duży szacunek. Ceramika w budownictwie to elementarna rzecz. Mają tego świadomość wszyscy, którzy poznali ten temat od kuchni. Weźmy pod uwagę tradycyjną cegłę, która przynajmniej od średniowiecza jest używana przez ekipy budowlane. To niezastąpiony materiał na nowy dom - - w jego wnętrzu będzie ciepło w czasie wczesnojesiennych deszczy. Należy także pamiętać, że jest to surowiec w całości ekologiczny, zatem nowe mieszkanie zostanie wybudowane z poszanowaniem dla środowiska. W czasach PRL-u nagminnie stosowano beton kęsbet producent wyrobów betonowych i do teraz stoją jeszcze bloki z wielkiej płyty i co warte uwypuklenia, nadal mieszkają w nich całe familie. Nie oznacza to jednak, że wszyscy sąsiedzi są zadowoleni z takich mieszkań. Wystarczy wejść chociażby jedynie na klatkę schodową, aby przekonać się, że jej prezencja pozostawia wiele do życzenia, nawet jeżeli widok z zewnątrz bywa idealny. Natomiast stuletnie domy bardzo często wymagają remontu. Po kapitalnym remoncie już sama elewacja wprawi w zachwyt nie tylko koneserów stylów architektonicznych (ogrodzenie klinkierowe).

Jeśli stworzony tutaj tekst wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do artykułu, gdzie jest więcej wątków.

Dlaczego? Otóż niegdysiejsze budownictwo jest nadal oceniane jako wytworne i trudno odmówić mu wdzięku i niezwykłości - po prostu jest ponadczasowe.wykańczanie domu
Author: TAFE SA Electrical Engineering
Source: http://www.flickr.com
Trochę odmiennie rzecz się ma w przypadku budowli, które wznoszone są od ponad dziesięciu lat. Bywają one tak zaprojektowane, aby były niewielkiej wielkości i łatwe do ogrzania, stąd są niewielkich gabarytów, a ściany bardzo często wykonano z użyciem zeszłowiecznych technologii, czyli ceramika w budownictwie ciągle ma się dobrze.
Rzeczona w powyższym ustępie ceramika nie ogranicza się tylko do terminologii związanej ściśle z murarstwem. Dom parterowy trzeba przecież nie tylko wznieść, lecz i urządzić, a to zajęcie chyba pochłania najwięcej pieniędzy. Termin ceramika w budownictwie odnosi się także do standardowych elementów wyposażenia ulokowanych w naszych łazienkach. Mowa w tym miejscu o umywalkach i muszlach klozetowych, które dzisiaj są do kupienia w różnych kolorach, a nie tylko w tradycyjnej bieli.