Jeśli chciałbyś wybudować garaż, masz do wyboru kilka najbardziej popularnych surowców, z których może być on wykonany. Najbardziej popularnym oraz równocześnie najmniej kosztownym jest garaż blaszany, czyli popularny "blaszak".


Jego największą mocną stroną jest (poza relatywnie niską ceną) to, że do jego wybudowania (o ile jego wielkość nie przekracza 35 m2) nie są potrzebne jakiekolwiek certyfikaty, których uzyskanie jest czasami relatywnie długotrwałe oraz złożone. Jeżeli jednak nie interesują nas takie garaże, w każdym przypadku możemy wybrać garaż murowany lub drewniany. Trzeba przyznać, że budowa garażu drewnianego jest 2 - 3 razy bardziej kosztowna niż blaszaka. Naturalnie garaż murowany byłby tym bardziej droższy. Jakkolwiek garaż blaszany to najbardziej prosta konstrukcja. Konstruowanie garaży przy pomocy typowych procedur jest związane z zatrudnieniem architekta czy geodety. Ponadto należy otrzymać administracyjne pozwolenie na budowę.
budynek - kadr
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com


garaże
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura


[IMG=30/
garaże
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura
4504cb58e26035d2.jpg|L|W=186|ALT=izolacje|TITLE=lokalizacja]


Bardzo ciekawym wyjściem są ocynkowane blachy akrylowe, które doskonale imitują drzewo. W rzeczywistości jest to blacha, na powierzchni której pomalowano strukturę drzewa. Na rynku występują blachy drewnopodobne w kolorze ciemnego orzecha czy też złotego dębu. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ garaże wyprodukowane z takiej blachy prezentują się wprost tak samo jak te drewniane.


Aby jeszcze wzmocnić efekt, stosuje się nity i okucia narożne, które również są pomalowane w odcieniu dostosowanym do całego garażu. Co ważne, takie garaże kosztują poniżej pięć tysięcy złotych i stawia się je bardzo szybko.