Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nauka psiaka spacerowania na nienapręzonej smyczy, wymaga od posiadacza psa dużo poświęcenia.

  • Posted on: 18 November 2020
  • By: addmean
Psie przywiązanie i miłość to bezcenny skarby. Bycie właścicielem psiaka to również jego właściwe wychowanie. Tylko do posiadacza psiaka należy wybór, czy chce spełniać każde kaprysy swojego psa, czy wyuczy go dobrych manier. Pomimo tego opłaca się przeznaczyć czas na wychowanie psa, dzięki temu tworzą się i rozwijają się dobre kontakty między panem i psem.


więcej informacji na zwierzakowo
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Wyszkolony pies, który odbiera podstawowe polecenia, dostarcza zapewne więcej radości posiadaczowi psa. Natomiast nieokiełznane psy sprawiają wiele kłopotów.

Nasza najnowsza wiadomość (https://www.stajniaiskra.pl/art/1050/rekreacja-czy-sport-a-moze-to-i-to.html) powinna przypaść Ci do gustu, gdyż zawarliśmy w niej ogromną liczbę świetnych treści. W takim razie przeglądaj bez ograniczeń.

Z kłopotem psiaka ciągnącego smycz zmaga się dużo właścicieli psów. Warto pamiętać , że psy działają pod wpływem chwili i uwielbiają uganiać się za wszystkim, co ucieka.

Po to by wyprowadzanie psa na smyczy stało się czynnością przyjemną i było działaniem nie wymagającym wysiłku, należy nauczyć psa spacerowania na nienaprężonej smyczy. Aby skutecznie wychowywać psa utrzymywania smyczy luźnej, należy mieć świadomość przyczyny, dla którego pies (zobacz koniecznie - hurtownia zoologiczna online maxy - od zaufanej hurtowni internetowej) ciągnie smycz. Przesłanka jest niewyszukana – po prostu ciągnąc smycz, zawsze udaje mu się prędzej dobiec do upatrzonego obiektu.

W związku z czym różne psy opracowują sobie różnorodne strategie naprężania. Ciągnięcie smyczy wynika z braku kontroli emocji i zbyt dużym ożywieniem psychicznym na przechadzce. Czasami wystarczy potrudzić się nad psim ułożeniem, a smycz będzie luźna. Jeszcze jedną przesłanką tego, że psiak szarpie smycz, może być jej rodzaj.


zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Na czasie są rozciągane smycze dla psów typu „flexi”, które same rozwijają się i zwijają a ponadto nie oplatają się wokół nóg na spacerze z psem. Teoria piękna, ale w rzeczywistości taka smycz przyzwyczaja psiaka do naprężania smyczy. Dlatego, jeśli pies jest młodziutki, którego dopiero zaznajamiamy ze smyczą, powinniśmy odstąpić od używania takiego typu smyczy.

Z pewnością dla szczeniaków korzystniejsze są smycze dla psów długie do dwóch-czterech metrów, ze skóry, przepinane na różną długość, tzw. treningówki, dzięki którym to posiadacz psa utrzymuje, odległość na jaką odchodzi pies. Treningówki smycze dla psów ogólnie pozwalają lepiej zapanować nad zwierzęciem, bo są praktyczniejsze i krótsze, niż rozciągane.