Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak szybko pobrać należny dług od obywatela RFN?

  • Posted on: 12 August 2020
  • By: addmean
Nadzorowanie interesów w Niemczech to najczęściej opłacalna działalność. Niestety, możemy stać się ofiarą nieuczciwych partnerów. Jak najszybciej uzyskać należne nam pieniądze?

W pierwszej kolejności, powinniśmy wysłać wezwanie do zapłaty. W wezwaniu powinniśmy szczegółowo określić, czego dotyczy rachunek oraz wyznaczyć ostateczną datę uregulowania długu. Powinniśmy także przekazać dłużnikowi, że w razie nie uregulowania długu, kwestia zostanie przedłożona do windykacji.

Ten istotny artykuł spodobał Ci się To rewelacyjnie, gdyż na nowej witrynie stworzyliśmy dla Ciebie sporo takiego rodzaju wiadomości.

Dla zadłużonej osoby to wyjątkowo
dług
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
niekorzystna okoliczność, bo to ona zostanie zmuszona opłacić koszty operacji. Windykacja należności w Niemczech to mimo to nie rzadkość. Według szacunków, aż co czwarta transakcja nie jest regulowana w terminie!

Jeśli nasze pismo nie spowoduje uregulowania długu, możemy przedłożyć sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to obszar specjalizacji różnych polskich kancelarii prawnych . Ich prawnicy władają językiem niemieckim, zatem bez problemu nawiążą kontakt z dłużnikiem. Listownie i w rozmowie telefonicznej będzie ponownie poproszony o uregulowanie długu.Jeżeli i to nie przyniesie efektu, pracownicy kancelarii zasugerują wierzycielom wszczęcie procedury sądowej. Niemieckie przepisy prawne proponują dwa rodzaje działania – uproszczone lub zwykłe. Procedura uproszczona umożliwia odzyskanie należności już w ciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednak zaakceptowanie jej przez osobę zadłużoną. Jeśli do tego nie dojdzie, wierzyciel powinien zdecydować się na postępowanie zwykłe. Będzie musiał być też gotowy na dłuższy proces i konieczność zaprezentowania stosownych dowodów przed sądem.

Windykacja należności w Niemczech nieco różni się od norm przyjętych w Polsce. Przede wszystkim, niemieckie prawo ochrania osobę zadłużoną, a nie wierzyciela, jak to obowiązuje w wypadku polskich regulacji. Nie oznacza to jednak, że wierzyciel jest na straconej pozycji. Domagając się zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednakże zgłosić się z prośbą o wsparcie do jednej z kancelarii prawnych specjalizujących się w tym typie działalności.