Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak założyć akwarium? O jakich elementach powinniśmy pamiętać na samym początku?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Sporo ludzi chce mieć własne akwarium. Niestety nie zawsze jest to łatwe do zrobienia. Akwarium z rybkami w salonie prezentuje się bardzo gustownie, co ważne, patrzenie na znajdujące się w nim rybki odpręża oraz uspokaja. By mieć własne akwarium trzeba się zdecydować na dużą ilość pracy, trzeba również odpowiednich narzędzi, aby dbać efektywnie o akwarium. Jak możemy to zrobić?


akwarium
Source: flickr.com
Najważniejsze, przy zakładaniu swojego akwarium niezbędne nam będą właściwe narzędzia i przedmioty. Pierwszym dużym, lecz i niezbędnym wydatkiem jest akwarium, które dobrze by miało co najmniej osiemdziesiąt litrów.Oznacza to, iż całkowita pojemność samego akwarium powinna mieć sto litrów. Jednocześnie, akwarium musi mieć odpowiednie oświetlenie i pokrywę. Trzeba zaopatrzyć się w grzałkę z termostatem, to sprawi, iż w akwarium będzie odpowiednia temperatura wody. Na dno akwarium natomiast należy kupić żwirek kwarcowy, który musi mieć ciemniejszy odcień.

Każdy z takich produktów kupimy w specjalistycznym akwaria sklep. Pośród akcesoriów, w które też trzeba się zaopatrzyć w początkowym etapie przygotowywania akwarium, jest też wąż do odprowadzania z niego wody. A to przez to, że wodę w akwarium należy co jakiś czas wymieniać, nawet jeśli mamy doskonałe filtry. Ryby potrzebują świeżej wody, by móc normalnie przeżyć i rozwijać się. Przydatne jest też dobowy włącznik czasu. Bardziej opłacalny jest na pewno włącznik mechaniczny, a służy on przede wszystkim do zapalania światła w ustalonych odstępach czasowych.


akwarium
Author: Ben Baligad
Source: http://www.flickr.com
Ryby, żeby istnieć muszą mieć nie jedynie czystą wodę, musi ona również posiadać właściwą temperaturę, jaką mierzymy przy pomocy termometru precyzyjnego. Najlepiej się na wstępie w niego zaopatrzyć. Pośród przedmiotów jest również siatka do łowienia ryb, niezbędna podczas wymieniania wody z akwarium. Jest także napowietrzacz do wody z regulacją wydajności, z zaworem zwrotnym oraz kostką napowietrzającą. Dzięki takim elementom woda w akwarium będzie mieć właściwy poziom tlenu.Ogólnie trzeba wiedzieć także żeby starać się kupować sprzęty wysokiej jakości, jak na przykład firmy Optiwhite.