Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jaki jest obraz chlebodawcy w odbiorze pracobiorcy.

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Czy finansowanie progresu pracobiorcy koresponduje z jego zadowoleniem z aktywności zawodowej?


Pracownik usatysfakcjonowany to pracobiorca właściwie wynagrodzony, ale czy to tylko jeden argument świadczący o zadowoleniu z pracy? Olbrzymia część pracowników coraz częściej zwraca uwagę, że możliwość rozwoju i podwyższania umiejętności w firmie jest nierozłączną częścią satysfakcji z pracy.


Osoby aktywne zawodowo pragną podwyższania swoich kompetencji i odczucia, że czynią w życiu coś mającego sens.


We współczesnym świecie obcujemy z coraz bardziej modnym trendem opłacania przez pracodawców kursów zakładających podniesienie kompetencji i wiedzy pracobiorców.
Chlebodawca reguluje całkowite koszty organizacji szkoleń, tym samym zachęcając osobę zatrudnioną do samorozwoju. Przykładem potwierdzającym ten fakt jest darmowe szkolenia Gdańsk, praktykowane przez pracodawców w Gdańsku już od dawna.


Trend na opłacanie takich przedsięwzięć rozpowszechnia się. Przeważnie na takie typy wsparcia rozwoju osobistym decydują się duże zakłady pracy, ale nieduże firmy również nie pozostają w tyle i też dbają komplety darmowych szkoleń dla osób zatrudnionych.


towar
Author: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Source: http://www.flickr.com


Pracodawcy proponują pracobiorcom też szkolenia podnoszące kompetencje, dla przykładu aranżują szkolenia z najbardziej użytecznych umiejętności takich jak umiejętność pracy na komputerze czy z metod efektywnej komunikacji. Bywają także nietypowe propozycje szkoleń jak na przykład kurs detektyw.
Reasumując, dokształcanie pracowników poprzez inwestycję w kursy kompetencyjne, nie tylko pozytywnie oddziałuje na oblicze firmy, ale też podnosi satysfakcję z pracy pracowników.