Czy finansowanie progresu pracobiorcy koresponduje z jego zadowoleniem z aktywności zawodowej?


Pracownik usatysfakcjonowany to pracobiorca właściwie wynagrodzony, ale czy to tylko jeden argument świadczący o zadowoleniu z pracy? Olbrzymia część pracowników coraz częściej zwraca uwagę, że możliwość rozwoju i podwyższania umiejętności w firmie jest nierozłączną częścią satysfakcji z pracy.


Osoby aktywne zawodowo pragną podwyższania swoich kompetencji i odczucia, że czynią w życiu coś mającego sens.


We współczesnym świecie obcujemy z coraz bardziej modnym trendem opłacania przez pracodawców kursów zakładających podniesienie kompetencji i wiedzy pracobiorców.


Chlebodawca reguluje całkowite koszty organizacji szkoleń, tym samym zachęcając osobę zatrudnioną do samorozwoju. Przykładem potwierdzającym ten fakt jest darmowe szkolenia Gdańsk, praktykowane przez pracodawców w Gdańsku już od dawna.


Trend na opłacanie takich przedsięwzięć rozpowszechnia się. Przeważnie na takie typy wsparcia rozwoju osobistym decydują się duże zakłady pracy, ale nieduże firmy również nie pozostają w tyle i też dbają komplety darmowych szkoleń dla osób zatrudnionych.


towar
Author: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Source: http://www.flickr.com


Pracodawcy proponują pracobiorcom też szkolenia podnoszące kompetencje, dla przykładu aranżują szkolenia z najbardziej użytecznych umiejętności takich jak umiejętność pracy na komputerze czy z metod efektywnej komunikacji. Bywają także nietypowe propozycje szkoleń jak na przykład kurs detektyw.
Reasumując, dokształcanie pracowników poprzez inwestycję w kursy kompetencyjne, nie tylko pozytywnie oddziałuje na oblicze firmy, ale też podnosi satysfakcję z pracy pracowników.