Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z czym jest związane posiadanie zwierzaka? Z jakimi rzeczami musimy się liczyć?

  • Posted on: 17 January 2021
  • By: addmean
Osoby, jakie chciałyby posiadać zwierzę w domu często nie zastanawiają się nad tym jak duży jest to obowiązek. Decydując się na posiadanie zwierzaka trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego jak dużo czasu jak też uwagi należy temu zwierzęciu poświęcić. Przed podjęciem takiej decyzji często mamy w głowie same piękne wizje, iż będziemy dużo chodzić na spacery z psem po parku lub też wylegiwać się na kanapie z kotem. Natomiast może się okazać, że tak naprawdę wstawanie o świcie i chodzenie z psem przed pracą sprawi, że zbrzydną nam spacery. Natomiast kot może niszczyć nasze sprzęty domowe i wyprowadzać nas tym z równowagi. Z czego trzeba więc zdawać sobie sprawę decydując się na przygarnięcie zwierzęcia? Jakie obowiązki przed nami?


pies na spacerze
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba być świadomi tego, że zwierze to większe wydatki. Trzeba się liczyć z kosztem jak chcemy zapewnić zwierzakowi dobre warunki. Już od początku musimy wziąć pod uwagę szczepienia, odrobaczenie, ewentualną sterylizację zwierzaka, a potem też nie jest lepiej. Należy pomyśleć o zdrowym pełnowartościowym pokarmie, dzięki jakiemu zwierzę będzie zdrowe oraz będzie miało wszelkie potrzebne witaminy oraz mikroelementy. Warto kupić Bosch karma (zobacz: karma sucha dla kota) dla psa ta będzie lepsza aniżeli tanie karmy z marketu (Przychodnia Weterynaryjna „Chiron” Tomasz Wojnar). Niestety jak chodzi o jedzenie nie opłaca się oszczędzać, ponieważ może się okazać, iż potem wydamy więcej na weterynarza.


kot w łazience
Author: Sylvain L.
Source: http://www.flickr.com
Kiedy bierzemy do domu zwierzaka musimy być bardziej zorganizowani. Jeśli do tej pory lubiliśmy od czasu do czasu umówić się ze znajomymi na spontaniczne wyjście do pubu po pracy, to niestety lecz będziemy musieli o tym zapomnieć. Pies przecież musi regularnie wychodzić na dwór i poczeka z oddaniem koniecznych potrzeb fizjologicznych aż przyjdziemy w końcu do domu. Należy również pamiętać o wielu rzeczach - (link do wpisu). Nie możemy zapomnieć o szczepieniu co roku jak również o odrobaczaniu zwierzaka co trzy miesiące. Czasami należy też użyć kropelki na pchły dla kota albo psa. Tym bardziej w okresie letnim gdy zwierzak przebywa dłuższy czas na świeżym powietrzu.

Na tej stronie znajdują się atrakcyjne wątki, jednak przeczytaj też pozostałe tematyczne wątki (https://animalab.pl/), ponieważ one również na pewno Cię zainteresują.

Trzeba też pamiętać o tym by zapewnić zwierzęciu dobre jedzenie, jakiego zapasy dobrze mieć na stanie. Oprócz tego trzeba brać pod uwagę to, że zwierzę to odpowiedzialność, na którą nie wszyscy są gotowi. To właściciel zwierzaka bowiem odpowiada za niego jak również, o czym niewiele osób pamięta, za szkody wyrządzone przez to zwierze. Musimy zdawać sobie z tego sprawę.