Budowa budynków to temat rzeka. Identycznie z projektowaniem wnętrz, a także zadbaniem o finalny wynik. Ale to ostatnie ma sporo kwestii, o których warto wspomnieć.


Względem wyglądu ważną kwestią jest aby tuż po zakończeniu rozbudowy otynkować i zadbać o budynek z zewnątrz.


piasek
Author: Pedro Fernandes
Source: http://www.flickr.com


ściana z cegieł
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com


Wiele osób zostawia to na koniec, ściągając rusztowania i zostawiając budynek, który na zewnątrz wydaje się surowy, by wykończyć go kiedyś „przy okazji”. Jest to niewłaściwa tendencja, bo dom wygląda w takiej sytuacji strasznie i nie jest przyjazny w zamieszkiwaniu. A wystarczy poświęcić tydzień na początku na wejście na ustawione nadal rusztowania (zobacz https://www.sky-high.pl/produkt/drabiny-dwuelementowe/) i wymalowanie dokładnie wszystkich stron - http://arad.pl/rusztowania (http://www.arad.pl/akcesoria-do-rusztowan,g44.html)-przejezdne. Następnie powinno się pomyśleć o najbliższym otoczeniu. Dbanie o optymalne umiejscowienie ścieżek wokół miejsca zamieszkania oraz ich wykończenie ma szansę się okazać nie tylko priorytetową kwestią, ale także świetną zabawą. Rysowanie linii na szkicu, a potem układanie kamieni i kostki w danych miejscach jest czasochłonne, ale oferuje wiele satysfakcji. Trzeba zadbać też o sam ogródek. Starym, jednak wciąż aktualnym pomysłem jest budowa oczka wodnego wraz z fontanną. O wiele częściej spotykane bywa jednak, by na całości ogrodu zaprojektować miniaturową rzeczkę wijącą się pomiędzy roślinami. Jest to jednak możliwe jedynie wtedy, kiedy mamy stały dostęp do wody, która będzie nią płynąć. Właśnie takie pomysły tworzą cały urok spersonalizowanego ogrodu. Co do kwiatów i drzew – wydaje się, że jest to najprostsza kwestia: posadzić i nawadniać. Jednak ważne jest również, by zrobić to odpowiedzialnie. Nasze dzieci lubią mieć dużo miejsca na bieganie i ogródek zapchany drzewami w bezładzie jednak nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Powinno się zrobić przestrzeń, gdzie będzie można się pobawić albo wyleżeć na kocu nie martwiąc się, że coś czai się nieopodal w krzaku. Całość ogrodu trzeba czymś obtoczyć. Najmniej pokazujące się w oczy są ogrodzenia panelowe pomalowane na kolor zielony ewentualnie brązowy. Zlewają się one wtedy z otoczeniem. Nie przepuszczają one zwierząt i nie są proste do uszkodzenia. Można je kupić praktycznie w niejednym sklepie ogrodowym.
Takie ogrodzenia panelowe mogą być idealnym wykończeniem naszego nowego ogrodu.


Dobrze jest zwrócić także wzrok na typ krzewów i roślin a także na barwę samej farby na ogrodzeniach panelowych. Jeśli już chcemy zrobić to odpowiednio, warto zatroszczyć się, by każdy fragment ze sobą się komponował.