Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Niebywała sprawa dla wszystkich fanów różnej muzyki - plakaty i obrazy własnych idoli

  • Posted on: 5 September 2020
  • By: addmean
Dla wielu ludzi niepojęte, dla innych osób zupełnie normalne. Co to jest uwielbienie dla ulubionej gwiazdy: aktora czy muzyka, dokąd sięga granica tej fascynacji, i czy można traktować to jako coś normalnego? Pewnie, ale w pewnym wieku może przybrać to rozmiary niebotyczne, wręcz histerii, nieskończonego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiej osoby nie docierają racjonalne komunikaty, uda się za swoim bogiem wszędzie, będzie go zawsze bronić, tak jakby ta osoba była bez wad.


płyty jako prezenty
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com
Dla ludzi, którzy nie czują i nigdy nie czuli takiego stanu, uwielbienie na przykład takich ikon popkultury jak Elvis Presley jest, co najmniej dziwne. Ludzie w tym stanie traktują twórcę jak herosa, który stoi wyżej od wszystkich, co daje jej nietypowe przywileje, bo więcej wie, widzi, czuje, więcej ma przymiotów niż inni ludzie. Gdy dochodzi do wylewania emocji tak naprawdę nie ma granic, można – jak w tym wypadku – kochać bezgranicznie lub bezgranicznie nienawidzić.


Takie zakochanie jest silnie widoczne wśród nastolatków. Czy to rock, metal lub rap plakaty i obrazy (poduszki dla rockmana) powieszone są na ścianach w ich pokojach, nieważne – czy to rock, metal, rap opaski noszą na głowach , w zeszytach są teksty i zdjęcia ulubionego gwiazdora. W tematach między nimi wystęuje ciągle ukochana gwiazda. Trzeba przyznać, że najbardziej uczuciowo podchodzą do tego młode dziewczyny.

Aktualna gwiazda – Justin Bieber, jest osobą ich fascynacji, wręcz bożek, do którego modliłyby się, gdyby mogły. To nie rock, metal czy rap, ale pasy (pasy rap) z jego podobizną noszą. To lekki pop, lecz gwiazdeczka zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, któremu przydałaby się lekcje dobrych manier. To zresztą marketing, biznes, sprzedają się, podobnie jak w rocku, metalu czy rapie, poduszki, pościele, ubrania i gadżety z jego podobizną.


Można powiedzieć, młodość, z tego się wyrasta, ale czy na pewno? Czy przypadku Michaela Jacksona albo wspomnianego wcześniej Elvisa Presleya nie nauczyły nas, że uwielbienie tłumów dla jakiegoś artysty nie zna granic wieku? Podobnie mogą go uwielbiać zamożni i biedni, czarni i biali, kobiety i mężczyźni. Wychodzi na to, że mamy głęboko zakodowana potrzebę pokazywania swojego uwielbienia dlainnego człowieka, który jest niedostępny, a w jakiś sposób wyraża nasze uczucia.