Zadania agencji interaktywnej są niejednoznaczne i mają dosyć szeroki zakres. Zawiera się w nich przede wszystkim współpraca z klientem, opierająca się na działaniach marketingowych oraz PR-owych.


Do głównych zadań agencji interaktywnych zalicza się projektowanie stron online dla firm, w tym również sklepów online, a także prowadzenia kampanii reklamowych oraz dbanie o wizerunek.
pomieszczenie biurowe
Author: U.S. Army RDECOM
Source: http://www.flickr.com


życie
Author: Paul Stainthorp
Source: http://www.flickr.com


Aby wymienione zadania przynosiły oczekiwane efekty, agencja dokonuje różnych analiz rynku, przede wszystkim w obszarze portali społecznych, które z biegiem czasu zyskują coraz więcej użytkowników. Pracownicy agencji marketingowej powinni wykazywać kompetencje w dziedzinie strategicznej i marketingowej, tak aby projektować reklamy łatwodostępne oraz czytelne, zgodne z najnowszymi trendami i oczekiwaniami rynku. Poza tym, powinni wykazywać się kreatywnością oraz umiejętnością dopasowania się do wymogów klienta. Ich działanie w internecie wiąże się również z pozycjonowaniem sklepów internetowych stworzonych dla swoich klientów, tak by były one łatwe do odnalezienia w przeglądarce internetowej. Niektóre agencje interaktywne poza stronami oraz sklepami online tworzą również (przeniesiony tutaj) aplikacje mobilne, dlatego w tej branży cenione są również umiejętności techniczne i bycie na bieżąco z nowymi technologiami. Aby osiągnąć zadowalające wyniki dla klientów, agencję interaktywną musi tworzyć szereg specjalistów. Niezbędni są między innymi informatycy, copywriterzy oraz graficy - sprawdź ofertę agencji interaktywnej.


Zazwyczaj przy współpracy między klientem a agencją interaktywną, kontakt nie słabnie po zrealizowaniu konkretnej usługi takiej jak stworzenie sklepu online. Agencja interaktywna bowiem przeważnie w dużym stopniu bierze na siebie odpowiedzialność za wizerunek danej marki - www.ideacto.pl.
Do zadań interaktywnej agencji należy zatem również aktualizowanie informacji oraz właściwe utrzymanie zrobionych stron, w tym dbanie o ochronę sklepu od strony technicznej.