Giełda dla większości Polaków to pojęcie znane z filmów oraz wiadomości wieczornych czy też ekonomicznych. Więcej informacji o tym zagadnieniu pojawia się w przypadku większych kryzysów finansowych czy też efektownych upadków korporacji czy też banków.


nasdaq
Author: rikkiprince
Source: http://www.flickr.com


sprzątanie
Source: sxc.hu


Aczkolwiek poza takimi przypadkami większość z nas nie zaprząta sobie zbytnio głowy tym w jaki sposób funkcjonuje giełda i jakie ma znaczenie w współczesnym świecie.


Czy znacie może takie terminy jak Dax, WIG bądź też indeks giełdowy? Są to właśnie wyrażenia, jakie są ściśle powiązane ze światem giełdy papierów wartościowych wejdź na stronę. Największe ośrodki finansowe, jakie znajdują się w NY oraz Londynie operują na rynku giełdowym niewyobrażalnymi wręcz dla przeciętnego zjadacza chleba kwotami. Najprościej rzecz ujmując mamy do czynienia z sytuacją, kiedy dochodzi do finalizacji transakcji pomiędzy graczami, natomiast tematem transakcji są akcje przedsiębiorstw rejestrowanych na giełdzie. Generalnie, gdy jesteśmy posiadaczami akcji jakiejś firmy zostajemy stajemy się tym samym niejako współwłaścicielami jej fragmentu adekwatnego do wielkości posiadanego wkładu. Przedsiębiorstwa postanawiają wejść na giełdę w celu pozyskania środków finansowych - dodatkowe info - w zamian proponując swoje udziały.
Co bardzo ciekawe, świat ten stanowi doskonałe źródło informacji na temat stanu rynku kapitałowego jak również i gospodarki przydatne informacje branżowe na www.comparic.pl. To, co dzieje się w trakcie sesji może mieć niebagatelny wpływ na realne funkcjonowanie milionów ludzi.


Mieliśmy do czynienia z tym wielokrotnie choćby na Nasdaq, czyli giełdzie papierów wartościowych USA w przypadku kryzysów finansowych i krachów znaczących przedsiębiorstw czy też wielkich instytucji finansowych.