Opiekunowie zwierząt bywają niesamowicie przywiązani do swoich zwierzaków i najczęściej pragną zapewniać im to, co najlepsze. Tyczy to w równym stopniu karmy czy wygodnych legowisk, fajnych zabawek oraz przysmaków, jak też dogodnych warunków skorzystania z toalety. Właściciele kotów kupują dla nich profesjonalne żwirki do kuwetek.


Żwirek przynosi sporo korzyści


Zastosowanie żwirku do kociej kuwetki niesie dużo korzyści, tak i dla pupila, jak także dla jego opiekuna. Żwirek pomaga zachować czystość w kociej toalecie i znacznie ułatwia sprzątanie po czworonogach. Jego zastosowanie właściwie neutralizuje także zapachy dobywające się z kuwety, dzięki czemu w łazience lub w innym pomieszczeniu, gdzie ona stoi, łatwiej będzie uzyskać świeże powietrze. Ma to znaczenie także dla kota, bowiem pewne zwierzęta nie potrafią załatwiać się w zabrudzonym miejscu, a zastosowanie właściwie dobranego żwirku pomaga skutecznie czyścić kuwetę, wynosząc jedynie zbrylone nieczystości.
kot
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu


Do swojej dyspozycji mamy różnorakie żwirki


Obecnie żwirki dla kota kupimy we wszelkich sklepach z produktami dla czworonogów, jak również w znaczniejszych sklepach. Szeroki jest także wybór produktów dla kotów, przez co każdy właściciel bez problemu wybierze rzeczy optymalne dla potrzeb ulubieńca - poznaj nowości . Nowoczesny żwirek (wypróbuj w promocji karma brit premium-> poprzednia strona) drewniany dla kota będzie doskonały w wypadku tych właścicieli zwierząt, którzy pragną wrzucać zabrudzenia bezpośrednio do toalety. Ręczony żwirek nie zapcha przewodów kanalizacyjnych i zapewnia szybkie oraz niekłopotliwe sprzątanie.

Jaki żwirek wybrać?

Właściciele kotów stają przed niełatwym zadaniem: jaki żwirek wybrać dla swego ulubieńca. Żwirek drewniany występuje w postaci drobnych trocin albo wałeczków. Pod wpływem nieczystości zbryla się, co można dogodnie wykorzystywać, żeby na bieżąco sprzątać kocią kuwetę, albo spyla się i opada na dno kuwety. Żwirki drewniane charakteryzują się przyjemnym oraz subtelnym żywicznym aromatem, świetnie radzą sobie z neutralizacją woni. Zdarza się, że koty nie akceptują żwirków niezbrylających się, bo powstający pył opada na dno kuwety i zwierzak czuje w nich brzydki zapaszek. Alternatywą dla żwirków drewnianych są artykuły silikonowe, sepiolitowe i bentonitowe.