Wreszcie udało ci się zrealizować jedno z marzeń – zakupiłeś sobie auto. I to nie byle jakie, ale takie, które chodziło ci po głowie już od jakiegoś czasu. Z pewnością jesteś z tego powodu zadowolony i nie możesz doczekać się jazdy. Jednak pamiętaj, że żeby twój pojazd jak najdłużej odpowiednio ci służył, musisz mieć do niego odpowiednie podejście, mianowicie powinieneś bardzo się troszczyć o swoje auto - kontrolować jego stan, pilnować regularnych przeglądów i z miejsca naprawiać każdą, nawet niegroźną awarię, która się przydarzy.

Garaż blaszany
Author: Pavel P.
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważną sprawą jest też oczywiście przechowywanie pojazdu. Wiele osób, szczególnie tych mieszkających w większym mieście, niestety swoje samochody przetrzymuje na ulicznych parkingach. Pomimo że w okolicy znajdują się garaże blaszane - zobacz blaszane garaże, to albo nie mogą oni dostać przydziału na garaż, albo chcą tym sposobem zaoszczędzić. Nie jest jednak przecież żadną tajemnicą, że garażowane auta są w dużo lepszym stanie i służą swoim właścicielom znacznie dłużej niż te przechowywane ciągle na zewnątrz i wystawione na rozmaite warunki pogodowe – deszcz, śnieg, grad, wiatr.

Karoseria, tak często wystawiana na próbę, szybciej zużywa się i zaczyna się niszczyć. Dodatkowo takie auta częściej również ulegają awariom. Dlatego, o ile tylko mamy możliwość, koniecznie zabiegajmy o jakiś zadaszony parking dla naszego samochodu. Być może w pobliżu zlokalizowany jest jakiś podziemny parking, z którego moglibyśmy za niedużą opłatą korzystać?

A może ostatnio na naszym osiedlu zwolniły się jakieś garaże blaszane i można któryś wynająć? Warto nie poddawać się i co pewien czas dowiadywać się i wypytywać o to w spółdzielni. Nie rezygnujmy z garażu z powodów finansowych (odsyłam tutaj). Pamiętajmy, że to, czego nie wydamy na garaż, na przyszłość i tak będzie trzeba wydać na naprawy. Po co więc niepotrzebnie tracić na to czas i nerwy, skoro lepiej jak na wstępie zadbać o auto? W tym przypadku jest tak samo jak z naszym zdrowiem – w cenie jest profilaktyka.

Niemniej garaż to nie wszystko – pamiętajmy również koniecznie o systematycznych przeglądach w serwisie. Gdy tylko zauważymy, że coś się dzieje, natychmiast od razu to skontrolujmy. Takie postępowanie na długo gwarantuje nam sprawnie działający samochód.