Zewnętrzne gładzie cienkowarstwowe cieszą się wziętością pośród ludzi konstruujących domki. Tworzą gustowną, ozdobną powłokę na elewacji, zaś jednocześnie doskonale zabezpieczają warstewkę izolacyjną.
Ich aplikowanie wymaga biegłości, stąd tynkowanie korzystniej powierzyć kompetentnym wykonawcom. Zanim jednak zamówisz fachowca, dobrze jest poznać reguły aplikacji gładzi.


kominek
Author: Prakto
Source: Prakto
Na rynku dostępny jest aktualnie bogaty wybór gładzi cienkowarstwowych – w zależności od potrzeb możemy zdecydować się m.in. na elewacje akrylową lub silikatowo-silikonową: – Produkty różnią się co prawda własnościami, jednak ich aplikacja jest identyczna i - co najistotniejsze - w przeciwieństwie do gładzi tradycyjnych stosunkowo szybka, albowiem wymaga zrealizowania tylko jednej warstewki. Zadanie to nastręcza jednakże biegłości, toteż najodpowiedniej powierzyć je profesjonalistom. Cała oferta DKRM: kasetony elewacyjne.


W wypadku nakładania tynków cienkowarstwowych kluczowe przesłanie ma należyte przygotowanie podłoża. Winno ono być przede wszystkim suche, stateczne i wolne od niedociągnięć. W przypadku potrzeby musimy je dokładnie oczyścić a także wzmocnić preparatem gruntującym. Na w taki sposób przygotowane podłoże należy nałożyć masę podkładową. Zabezpieczy to wewnętrzne powłoki fasady (w tym warstewkę ocieplenia), zaś z drugiej zwiększy przyczepność powłoki, co z kolei ułatwi aplikację tynku ozdobnego.


Przed nałożeniem masę podkładową dobrze jest zafarbować na odcień zbliżony do barwy tynku nawierzchniowego – ochroni to jego powierzchnię przed możliwymi przebarwieniami, które mogą się pojawić podczas zacierania tynku.


Fasady wentylowane stwarza podkonstrukcja, powłoka izolacyjna muru (z wełny mineralnej) i okładzina zewnętrzna. Sednem fasady wrocław będzie pustka wentylacyjna, zachowana pomiędzy warstwą izolacyjna a okładziną.