Nabywając bramę do garażu przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę jak wiele miejsca może ona zająć – bramy garażowe uchylne są całkiem tanie i bezproblemowe w montażu, jednakże otwierając się wysuwa się na zewnątrz budowli; aby swobodnie otworzyć taką bramę musimy zaparkować około 1-2 metrów od garażu. Uchylna brama może okazać się niewygodna, kiedy do garażu wjeżdża się ze strony ulicy albo kiedy podjazd do garażu jest bardzo krótki. Nieco droższe są bramy rolowane oraz segmentowe, ale do ich otwarcia nie wymagane będzie dodatkowe miejsce.
Ocieplenie – bramy garażowe produkowane są w dwóch odsłonach: nieocieplonej oraz ocieplonej. Skrzydło bramy nieocieplonej złożone jest ze stalowego stelaża pokrytego blachą. Natomiast skrzydło bramy ocieplonej ma od strony wewnętrznej ponadprogramową blachę, zaś w środku materiał termoizolacyjny – zazwyczaj styropian. Bramy garażowe ocieplone są droższe – warto jednak taką wybrać, jeżeli mamy ocieplony garaż – na pewno oszczędzimy wówczas na kosztach grzania - sprawdź więcej . Drzwi w bramie – przewidując w garażu, poza miejscem na samochód, na przykład podręczny magazyn urządzeń ogrodniczych warto zamontować bramę wyposażoną w drzwi. Uniknie się wtedy częstego, męczącego otwierania całej bramy. Oświetlenie – dobierając bramę możemy wybrać taką, która wpuszcza do pomieszczenia troszeczkę światła dziennego dzięki zainstalowanym świetlikom. Zazwyczaj wykonane one są z akrylu czy też poliwęglanu. Materiał ten jest bardzo odporny na uderzenia.
garaż
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Otwieranie z pomocą pilota jest o wiele wygodniejsze – lecz również droższe. Nawet nie decydując się na nabycie bramy otwieranej za pomocą pilota wskazane jest wybrać tę, do jakiej kiedyś możemy taki mechanizm dokupić. Dzięki precyzyjnym prowadnicom oraz sprężynom otwieranie manualne we współczesnych bramach jest też stosunkowo proste.
Korzystniej zakupić bramę znanego wytwórcy. Producent bram garażowych jaki posiada autoryzowanych realizatorów oraz serwisantów będzie dobrym wyborem - czytaj więcej na stronie http://www.wawsystem.pl/o-firmie.html. Nawet jeśli brama będzie nieco droższa można liczyć na rychłą pomoc w wypadku jakichkolwiek problemów. Produkty znanego fabrykanta prościej jest także naprawić w wypadku awarii. Taki producent dysponuje także siecią autoryzowanych serwisów dzięki którym naprawa przebiegnie bezproblemowo.