Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O jakich sprawach dobrze jest wiedzieć, gdy chcemy rozwiązać umowę o pracę.

  • Posted on: 21 September 2021
  • By: addmean
Niejednokrotnie będąc na etacie w jakiejś spółce po pewnym okresie czujemy, że przestają nam pasować warunki w jakich pracujemy, nie podoba nam się, iż trochę mało otrzymujemy wynagrodzenia ewentualnie iż nasz szef nie ma zamiaru nas brać pod uwagę w kwestii awansu, nie mamy co liczyć na podwyżki bądź stale jesteśmy odsuwani od awansu bez podania jasnych a także racjonalnych przyczyn, choć wiemy, że poradzilibyśmy sobie bez problemów na nowym stanowisku.


praca
Author: JZO,
Source: JZO,
Dlatego też po pewnym okresie zaczynamy się zastanawiać, dlaczego stale jesteśmy zatrudnieni w tym samym miejscu pracy a także zaczynamy energicznie i również zaangażowaniem poszukiwać nowej pracy - czy możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia. Niekiedy udaje nam się nową pracę szybko znaleźć i dalej czeka nas rozmowa z dotychczasowym pracodawcą, który nie zawsze będzie chciał iść nam na rękę i również wypowie nam umowę tak, jakbyśmy tego pragnęli.

Normalnym jest to, iż zazwyczaj i nas, i naszego byłego już szefa obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, jednak czasami zdarza się tak, że mamy możliwość pójść do nowej pracy wcześniej a także prosimy naszego pracodawcę o skrócenie okresu wypowiedzenia, tak żebyśmy już w ciągu kilku dni bądź tygodnia moglizacząć pracować w nowym miejscu.

Jeśli uda nam się już dojść do ugody z naszym kierownikiem i będziemy mogli odejść z firmy na dobrych dla nas warunkach, to kolejnym posunięciem będzie dostarczenie formularza wypowiedzenia umowy o pracę.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej urlop 14 dni na prezentowany temat - informacje okażą się na pewno bardzo wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Odpowiedni formularz na pewno wynajdziemy w sieci, jedyne co będziemy musieli zrobić to napisać w wyszukiwarce zwrot w rodzaju wzor wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Taka fraza pozwoli nam znaleźć pasujący dokument niezbędny nam do rozwiązania umowy o pracę z naszą obecną firmą - gdzie znajdę wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika.


dokumenty
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
Po wydrukowaniu odpowiedniego pliku nie pozostanie nam nic innego, jak uzupełnić taki wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika i zostawić go w kadrach, żeby już ostatecznie zamknąć swoją obecną karierę zawodową w starej firmie. W sytuacji, gdy w najbliższej przyszłości mamy zamiar ponownie zmienić zakład pracy, to nic nie stoi na drodze, ażeby po raz kolejny wykorzystać odpowiednie dokumenty (zobacz koniecznie: niszczenie dokumentów pomorskie) i zmienić zawód czy stanowisko na bardziej nam odpowiadające - spółka z o.o.. Najistotniejsze to nie bać się zmian i wyzwań - kiedy nie czujemy się najlepiej w obecnej pracy, spróbujmy to zmienić!