Kim jest przedstawiciel typu medycznego, czy też farmaceutyczny, bo i w ten sposób go nazywają? Jakie dokładnie szkoły należy skończyć, aby mieć możliwość wykonywać ten zawód? Jakie osoby są najchętniej widziane na tym dokładnym stanowisku? Te wszystkie rzeczy a także jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego całkiem nowego - świeżo co wydzierganego - felietonu!


obuwie - landszaft
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com


przedstawiciel farmaceutyczny
Author: OTA Photos
Source: http://www.flickr.com


Outsourcing


Przede wszystkim trzeba po zaznaczać, iż przedstawiciel medyczny oraz przedstawiciel farmaceutyczny jest to jeden no i ten sam zawód. Jest on jak mówi sama nazwa ściśle związany z medycyną, a konkretnie z przeróżnymi artykułami medycznymi oraz farmaceutycznymi różnych firm, które to musi on równocześnie sprzedawać, jak i reklamować. Jego zadaniem jest służyć informacjami na temat lekarstw, zachęcać do ich używania, oraz przekazywać przeróżne materiały promocyjne, czy też zachęcać do lITeratury typu naukowego, która to ma możliwość dotyczyć w szczególności najbardziej nowych nowinek medycznych, czy informować o najbliższych konferencjach na konkretny temat itp. Aby zostać takim przedstawicielem, trzeba ukończyć choć jeden z dość sporej liczby kierunków, takiego typu jak choćby: farmacja, biotechnologia, czy też biologia, chemia oraz analityka medyczna, nie wspominając już o kierunku lekarskim, fizjoterapii, czy też pielęgniarstwie i tak dalej.
Zanim jednak podejmiemy decyzję, czy pragniemy się poddać zadaniu bycia przedstawicielem medycznym, jesteśmy zmuszeni posiadać kilka istotnych cech, ponad wszystko wysoką odporność na stres, a także "żywiołowość", czyli konkretnie aspekty prawdziwego handlowca: jesteśmy zmuszeni wzbudzać sympatię, mieć porządne gadane, być bardzo elastycznym i równocześnie zorganizowanym, oraz co ważne - mieć jakiś samochód.