O sytuację finansową firmy, wskazane jest zatroszczyć się od już na początku biznesowej drogi, dlatego istotną kwestią jest założenie konta w banku. Banki wyprzedzają się w ofertach dla przedsiębiorców.
Różowa skarbonka
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Warto w związku z tym dowiedzieć się, jakie środki, kredyty czy pożyczki nam proponują. Na stronie internetowej każdej placówki, znajdziemy szereg usług adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw.Z propozycją dla przedsiębiorców wychodzi Idea Bank, przygotowując oferty, które nie utrudniają, a przyspieszają rozwój firmy. Jednym z podstawowych zabezpieczeń przed problemami finansowymi jest debet na firmowym koncie. Dług spłacany jest wtedy poprzez każdy przelew na konto, automatycznie, częściowo lub w całości. Idea Bank proponuje darmowy rachunek firmowy z debetem nawet do 20 tys. PLN na start.

Każdy przedsiębiorca musi posiadać kontrolę nad zgromadzonymi środkami bez względu na porę dnia. W Idea Bank właściciele firm mają dostęp do konta przez 24 godziny na dobę. Przedsiębiorca (skorzystaj z oferty na powierzchnie magazynowe do wynajęcia- www.nowa7.pl/pl/powierzchnie-magazynowe-dane/) musi działać natychmiast, o czym zdaje sobie sprawę Idea Bank. Mając to na uwadze, wniosek o Idea Bank konto firmowe mamy możliwość złożyć drogą internetową, a umowę podpisać w siedzibie firmy bez potrzeby wizyty
Tablica
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
w oddziale. Wystarczy wypełnić prosty wniosek online, a następnie czekać na odpowiedź konsultanta, z którym telefonicznie uzgodnimy stosowny dzień dostarczenia dokumentów przez kuriera. Po podpisaniu umowy, będziemy mogli korzystać ze wszystkich funkcji konta.

Zadaniem osobnego firmowego rachunku bankowego jest rozgraniczenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Przede wszystkim pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Po drugie, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów. Mądrym posunięciem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym zainteresowany ma prywatne konto. Pozwoli to na uniknięcie prowizji związanych z operacjami między kontami.