Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z jakimi obowiązkami musimy się liczyć, kiedy chcemy mieć psa? Do jakich rzeczy przyda się furminator?

  • Posted on: 13 September 2020
  • By: addmean
Wiele ludzi myśli nad tym, aby przygarnąć zwierze do domu. Częstym wyborem jest pies, gdyż jest to zwierzę łatwo nawiązujące kontakt, przywiązujące się do właściciela oraz mogące się przyzwyczaić do różnych sytuacji.
Natomiast wbrew pozorom jest to zwierze bardzo wymagające.


karma bosch junior
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com


Po pierwsze, jeżeli przygarniamy psa od małego to już od najmłodszych lat trzeba pamiętać o dobrym odżywianiu i zajmowaniu się psem. Tu trzeba powiedzieć o dobrej karmie, którą jest karma Bosch Junior. Właściwy pokarm, zagwarantowanie świeżej wody, oraz odpowiednia ilość witamin to ważne rzeczy, kiedy chodzi o żywienie. Z tym że należy wiedzieć, że nie można psa ani przekarmić, ani dawać zbyt małą ilość pożywienia. Na każdej karmie znajduje się informacja, ile powinien zjadać pies (poznaj produkty firmy DogDesing). Nie można zapomnieć o odrobaczaniu, szczepionkach oraz regularnych wizytach u weterynarza.


Z psem jest związana konieczność chodznia z nim na dwór. Należy być świadomym, iż trzeba wstawać wcześnie nawet jeśli mamy dzień wolny i nie idziemy do pracy. Pies przyzwyczaja się do konkretnych godzin spacerów. Należy też liczyć się z dużą ilością psich włosów w domu. Chociaż tutaj można wyczesywać nadmiar sierści właśnie podczas spacerów. Przydatny może być na przykład furmintaor dla psa, jaki pozwoli szybko usunąć także podszerstek, lecz również pozwoli właśnie wyczesać sierść, przez to można się pozbyć jej nadmiernej ilości.
Tym bardziej przydatny będzie w okresach, gdy pies (sprawdź koniecznie - hurtownia artykułów dla zwierząt) przykładowo przed latem zrzuca większe ilości sierści, przygotowuje się na cieplejsze miesiące. W sklepach znaleźć można również sporo innych, przydatnych rzeczy dla psiaka.