Zabytkowe budynki bywają niebagatelną okrasą miasteczek i znajdują się zazwyczaj w dobrej lokalizacji zwabiając coraz większą liczbę par, które potrzebują domu.


Mieszkanie w starej kamienicy posiada swoje walory, ale też mankamenty.


Nie ulega wątpliwości, że kamienica, to często niesamowicie przestronne pokoje, korytarze, czy ekstra schowki.
Sprzątanie mieszkania
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com


jak choćby spiżarka. Oprócz tego wysokie sufity i duże okiennice, a tym samym więcej światła. I całokształt, w niebanalnym, innym od współczesnego budownictwa układzie. A więc wielu, szczególnie młodych ludzi preferuje stare budynki, gdyż w takich miejscach można zamontować choćby antresolę i urządzić łatwo oryginalnie wnętrze. Jednak kamienica posiada również swoje wady i choć wiekowe apartamenty są często tańsze, to jednak więcej powierzchni, to również więcej ogrzewania, a czasami należy dopiero te ogrzewanie zamontować, gdyż w wielu apartamentach brakuje odpowiedniej maszynerii.


kamienica
Author: enn-here
Source: http://www.flickr.com


Apartamenty w przedwojennym budownictwie, to być może także nienajlepsza opcja dla ludzi starszych, gdyż zawieszenie choćby rolet w salonach z wysokimi sufitami bywa trudne.


O kamienicach można by rozpisywać się wiele.
Każdy posiada swoje zdanie, aczkolwiek jasne jest to, że nawet, gdy w nich nie mieszkamy, mamy szansę napawać się ich cudownymi motywami na ścianach, czy pieczołowicie ozdobionych bramach. kamieniczki są cenne i należy je pielęgnować, żeby nie stracić blasku, które pozostawiła nam historia.