Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak zabezpieczyć swoją emeryturę?

  • Posted on: 29 May 2019
  • By: addmean
Chciałbym trochę napisać odnośnie tego w jaki sposób Polacy mają okazję zabezpieczyć własną przyszłość, to znaczy emeryturę. A należy wiedzieć, że w szczególności takie zamożne osoby powinny wiedzieć, że jeżeli nie chciałyby rezygnować z ponadprzeciętnego standardu życia to we wszystkich przypadkach powinny w jakiś sposób oszczędzać bądź inwestować. W szczególności czymś godnym zainteresowania są obligacje państwowe - nie tylko takie polskie! Należy dywersyfikować koszyk obligacyjny, bo przecież z całą pewnością nie możemy za bardzo ryzykować. Sam osobiście nie jestem ryzykantem - nieźle na tym zasadniczo wychodzę...


Author: pfala
Obligacje państwowe (wejdź na stronę: ) są fantastyczne, ponieważ w końcu mamy okazję może nie zarobić za wiele, ale przynajmniej spowodować, że nawet ogromny kryzys gospodarczy nie sprawi, że stracimy własny majątek.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany temat obejrzyj stronę (https://www.pitprojekt.pl/), która ma interesujące informacje na ten temat - wystarczy kliknąć.

Bardzo często nadmierne ryzyko sprawia, iż w razie jakichś perturbacji możemy tracić sporą część swojego majątku. Czyli czymś ważnym jest to by nie myśleć, iż inwestowanie w obligacje wyłącznie jednego kraju jest OK. I właśnie dlatego należy korzystać z usług solidnych firm inwestycyjnych, które niejako słyną ze świetnej efektywności. Całe szczęście, że nie wszyscy inwestorzy to ryzykanci, którzy ostro grają.


Chcę także trochę wspomnieć odnośnie rynku alternatywnego - czyli jest bardzo duży sens w inwestowaniu kasy w takie trochę mniej znane spółki. Wychodzę z takiego założenia, że jakąś część swoich inwestycji możemy ulokować w takowe przedsięwzięcia. Przecież rynek alternatywny (obszerne opracowanie: ciekawe informacje) to naprawdę niemałe ryzyko, lecz także bardzo dobra szansa na jakiś sukces. A więc warto ryzykować, ponieważ potem profity mogą być niemałe. Chociaż oczywiście nie muszą... Czyli należy zachować ostrożność, a pewnie wszystko będzie OK. A takie przynajmniej mam założenia - nie ma większego sensu być ciągłym pesymistą.


Należy być raczej realistą - takim człowiekiem, który dobrze wie, że jeżeli chciałby bardzo dobrze radzić sobie na emeryturze, nigdy nie może być nadmiernym ryzykantem, choć naturalnie zachowawczość również nie jest wskazana. A więc podsumowując: jeśli chcesz zabezpieczyć swoją przyszłość i pieniądze, żeby nie klepać biedy na emeryturze, musisz rozpocząć działania już w tym momencie. Jeżeli o tym nie będziesz pamiętać, znacząco pogarszasz własne szanse na tę emeryturę o jakiej obecnie marzysz. Zapewne zależy Ci na fajnej emeryturce, a więc w żadnym razie nie powinieneś zignorować tego tematu.