Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie są możliwości ochraniania samochodów przed czynnikami atmosferycznymi czyli plusy i minusy garaży ze stali.

  • Posted on: 20 December 2021
  • By: addmean
Samochody, które się postawi pod zadaszeniem są znacznie mniej narażone na korozję, mają lakier w lepszym stanie, a w zimie nie będzie z nimi problemów ze śniegiem. Z tego też powodu najlepszą możliwą opcją jest trzymanie auta gdzieś pod dach. Mieszkańcy budynków jednorodzinnych oraz bloków mają możliwości nieco mniejsze, albo będą mogli zakupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym, o ile oczywiście w ich budynku taki się znajduje, albo garaż w wersji wolnostojącej, jakich jednak zbyt dużo nie jest.


garaż
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Dużo lepiej mają posiadacze domów - obok nich przeważnie udaje się zorganizować chociaż kilka metrów na nieduży garaż. Lecz garaże murowane są dość kosztowne w wybudowaniu, poza tym konieczne jest postawienie ich na fundamentach. Sposobem na to są garaże metalowe - tanie, przenośne i co najważniejsze łatwe w montażu. Ogromnym plusem tego typu garaży jest fakt, że da się je łatwo przenieść w inną lokalizację, lub zwyczajnie sprzedać, gdy się skończy korzystanie z nich. Wielu ludzi na czas wykończenia domu kupuje tego typu garaż, i w pewnym momencie wymienia go na murowany.

Garaż stalowy może być ustawiony na dowolnym twardszym podłożu.

Można rzecz jasna wylać niewielki fundament (zobacz również podnoszenie posadzek) i wylewkę, wtedy dużo wygodniej będzie się go użytkowało. Jednak nie jest to konieczne - taki garaż ustawić można na betonowych słupach lub płytach, jeżeli podłoże będzie wyrównane to także będzie dobrze stał. Po przygotowaniu podłoża samo postawienie garażu jest dziecinnie łatwe, wystarczy poskręcać ściany i dach - panele do pokrycia dachu - ze sobą (garaże metalowe). Stalowe garaże wykonywane są z kilku rodzajów blach, które się różnią ceną i odpornością na korozję.


Zakup garażu wykonanego z blachy dobrej jakości to gwarancja co najmniej paru lat bezproblemowego używania, rzecz jasna można taki garaż odmalować wcześniej na jakiś ciekawy kolor. Jednak oczywiście garaże stalowe mają także kilka wad. Jedną z nich jest brak izolacji termicznej, przez co używanie ich w zimie nie jest przyjemne. Poza tym ze względu na swoją konstrukcję nie pozwalają na poważniejsze wykorzystanie powierzchni ścian, tu znacznie lepiej będą się prezentować garaże z cegły czy pustaków.