Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wiele przedsiębiorstw na świecie ma problemy z terminowym płaceniem należności - pojawił się zatem nowy rodzaj radzenia sobie z niezapłaconymi długami

  • Posted on: 10 November 2020
  • By: addmean
Przy nowej procedurze prezes przedsiębiorstwa, który oczekuje na pieniądze z nieuregulowanej Faktury, może ponownie zasnąć jak dziecko, ponieważ w tym momencie odzyskał stabilizację finansową.


Opis dotyczy wyjątkowej idei zwanej z angielskiego: faktoring.


transport i spedycja
Author: NotrucksNolife
Source: http://www.flickr.com


Cała metodyka bazuje na tym, że jakaś spółka (zwana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane faktury (sprawdź promocję na programy do faktur) naszych kontrahentów. Płaci nam z reguły od razu około 90% wartości faktury i w tym momencie bierze na siebie zadłużenie.

Czy przeczytane w tym miejscu wiadomości okazały się ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://biuro-protax.pl/oferta/rozliczanie-pit/), która też niewątpliwie okaże się nęcąca.

To ona już od tej chwili będzie nawiązywała kontakt z klientem w celu odzyskania pieniędzy, ale już nie w naszym imieniu, a dla siebie. Naturalnie my nie otrzymaliśmy całkowITej kwoty, która była wpisana na fakturze, ale na nasz rachunek w banku wpłynęła znaczna jej część, co da nam możliwość zachować ciągłość finansową. Jest to pomocne zwłaszcza dla małych firm.


Umowa faktoringu nie jest niczym skomplikowanym. Nie czeka się długo na jej zatwierdzenie, ponieważ faktor, to nie instytucja bankowa. Jest wiele typów umów faktoringu, ale najważniejszym ich konsekwencją jest to, że spółka oczekująca na zapłacenie pieniędzy dostaje je w bardzo krótkim czasie. Teraz to jednostka, która odkupiła należność dogaduje się z kontrahentem i daje mu znać o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.
Jeżeli dłużnik ma problemy z oddaniem na raz sporej kwoty, to faktor może mu zaoferować rozłożenie długu na małe raty. Faktorzy to z reguły firmy z ogromnym kapitałem, które mogą dłużej zaczekać na spłatę faktury.