Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Klinkier ceramiczny to zapewnienie odporności i rzetelności. Czy wiesz dlaczego? Poznaj jego atrybuty

  • Posted on: 8 September 2021
  • By: addmean
Klinkier ceramiczny to materiał ceramiczny o czerepie spieczonym, bez atrybutów jednakże zeszkliwienia powierzchni. Dostaje się je przez spalanie glin wapienno-magnazjeowych, wapienno-żelazistych czy żelasistych. Temperatura tego typu spalania waha się od 1000 do 1300 stopni Celsjusza. Klinkier jest wykorzystywany przeważnie w produkcji dachówek, cegieł i płytek. Każdy z wyrobów klinkierowych jest mrozoodporny i nasiąkliwości do 6 procent.
ściana z cegły klinkerowej
Author: Krzysztof Lis
Source: http://www.flickr.com
Spośród artykułów klinkierowych możemy wymienić cegłę klinkierową budowlaną.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak uważasz, wcześniejsza strona też stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do podnoszonej problematyki.

Jest to produkt o identycznych rozmiarach jak cegła zwykła pełna. tworzona jest z otworami lub jako pełna, choć możemy spotkać także inne rozmiary. Jej cechy szczególnie to przede zwłaszcza twardość, mniejsza nasiąkliwości niż cegła licowa i wysoka wytrzymałość. Taka cegła jest odporna na mórz, jest niepalna, nie zmienia barwy przez działanie słońca. Inne produkty to przykładowo cegła kominowa, która pasuje do wznoszenia wolno stojących kominów przemysłowych.

Kształt tych cegieł jest dosyć charakterystyczny – wycinek pierścienia kołowego. Cegła kanalizacyjna, jak same nazewnictwo wskazuje służy do budowy sieci kanalizacyjnej, jaka wymaga szczelności. Cegła drogowa służy do budowy nawierzchni dróg, lecz również placów fabrycznych, parkingów. Elewacje z cegły klinkierowej zaliczyć możemy do najbardziej profesjonalnych, najbardziej cenionych. Nie tylko, są niezwykle trwałe i ponadczasowe. Dodatkowo mogą się pochwalić wysokimi walorami estetycznymi, a też parametrami technicznymi. To wszystko sprawia, że stosujemy je od lat. Cegły klinkierowe znajdują się na samym szczycie w rankingu cegieł elewacyjnych (nieco więcej sprawdzony klinkier ceramiczny możesz dowiedzieć się właśnie tu). Aby je zrobić stosuje się tylko najwyższej jakości sezonowane gliny. Nie musimy ich wypalać, ale poddaje się je spiekaniu w temperaturze tysiąc sto stopniu Celsjusza.To sprawia, że odznaczają się bardzo dobrą twardością. Na rynku oferowanych jest duża ilość cegieł elewacyjnych. Najbardziej istotna różnica między nimi to kolor, kształt i faktura. Kolorystyka jest zależna od sposobu wypalania i zastosowanego surowca. Możemy wyodrębnić cegły żółte, brązowe, czerwone, szare i białe.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Masz chęć napisać jakieś komentarze na temat (https://dobroplast.pl/)? Będzie to dla nas szalenie miłe przeżycie.

Każda z takich barw jest naturalna. Jednocześnie najbardziej powszechnym jest kolor czerwony, ale w różnych odcieniach, na przykład ciemnowiśniowy, burgund czy cynober. Perfekcyjnie dopasowują się do drewnianej okładziny, jasnego tynku czy czerwonej dachówki.