Bardzo wiele słyszy się na temat kierowców tirów, którzy są wiecznie w drodze, a ich żony czy też dziewczyny oczekują ich z mocno zapartym tchem. Ten konkretny zawód nie tylko jednakże kojarzy się z tak naprawdę wiecznym "byciem w drodze", lecz również z sporymi sumami pieniędzy, które takiego typu kierowca dostaje.
Wybór
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com


Co jednakże trzeba uczynić, jakie konkretnie posiadać uprawnienia, czy też predyspozycje, by mieć możliwość wykonywać taki zawód?


kierowca samochodu ciężarowego
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Jak się okazuje istnieje dość spora różnicą pomiędzy zwyczajnym kierowcą, o kierowca (zobacz oferty pracy dla kierowców) samochodów ciężarowych, czy też tirów. Takiego typu kierowca samochodu ciężarowego, obojętnie jakiego rodzaju w rzeczywistości jest zmuszony bardzo sporo zadziałać, by w ogóle móc kierować tego konkretnego typu pojazdem. Ponad wszystko podstawą bywa prawo jazdy kategorii typu C lub też C+E, które by tak naprawdę otrzymać, pierwsze jesteśmy zmuszeni przejść to absolutną podstawę, czyli standardową kategorię typu B. Przepisy umożliwiają przyszłym kierowcom tirów rozpocząć swoje szkolenie w tym zakresie już tak naprawdę w wieku 18 lat, lecz tak bardzo młode osoby zazwyczaj przechodzą je dłużej, aby móc otrzymać uprawnienia kierowcy w pełni zawodowego. Osoby, które ukończyły 21 lat, przechodzą przeszkolenie "przyspieszone", które trwa 140 godzin. Dobrze jest wiedzieć, iż po przejściu wszystkich wymogów, a także zdobyciu uprawnień, taki kierowca (sprawdź serwis) przechodzi co 5 lat szkolenie okresowe, mające na celu po podnosić jego wiedzę i kwalifikacje.
Kto jednakże może nadawać się do takiej roboty? Ponad wszystko osoby bardzo dobrze znające wszelkie zasady drogowe, oraz mające w posiadaniu wiedzę związaną wraz z prowadzonym pojazdem, jak również bardzo odporne na stres oraz mające bardzo dobrą koncentrację. Takiego typu kierowca zarabia od 1800 do nawet powyżej 5,5 tys. za 3 tygodnie.