Nauka jazdy konnej to trudne, ale nadzwyczaj ekscytujące doświadczenie. Zastosowanie się do poniższych rad pomoże ci bezpiecznie oraz sprawnie przejść kilka pierwszych lekcji konnej jazdy.


Jazda konna to jedna z w największym stopniu absorbujących dyscyplin.


Jest idealna dla każdego, kto uwielbia towarzystwo zwierzaków, a ponadto oddziałuje zyskownie na naszą figurę, wzmacnia mięśnie nóg oraz kręgosłupa oraz polepsza pracę układu krążenia. Musisz jednakże pamiętać, że koń to nie samochód. To żywe stworzenie, jakie posiada swój rozum i zdecyduje czy cię posłuchać, czy też nie. Niemałe znaczenie ma zatem twa postawa. Jak się ubrać do konnej jazdy? Bardzo ważną rzeczą będzie rzecz jasna toczek. Prawidłowo zapięty toczek powinien przylegać do brody, ale nie może być zapięty nadto mocno, żeby nie uciskał. Buty do konnej jazdy muszą mieć 2 centymetrowy obcas. Nieduży obcas zapobiega ześlizgiwaniu się stopy ze strzemion. Idealne są buciki do kolan, gdyż zapobiegają ocieraniu łydek dżokeja o pasek, na którym zawieszone jest strzemię.


Klatka
Author: WIDTTF
Source: http://www.flickr.com
Budowanie relacji z koniem jest niczym budowanie relacji z ludźmi. Tylko twój spokój jak też okazane zaufanie spowoduje, że wierzchowiec ci zaufa. Nie od razu wierzchowiec pozwoli ci wejść w swą przestrzeń. Połóż ręce na jego pysku oraz gładź go łagodnie. Nawet jeżeli się lękasz, nie okazuj tego, bądź przyjacielski jak też pewny siebie. Początkujący nigdy nie powinien spacerować obok konia, żeby zwierze nie miało sposobności go kopnąć.


Zapisz się do klubu jeździeckiego. Tam nauczysz się w jaki sposób obchodzić się z konikiem, jak go pielęgnować, jak żywić oraz jakiego rodzaju suplementy dla koni aplikować.