Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Złożenie deklaracji podatkowej, czyli o czym pamiętać przy formularzu PIT?

  • Posted on: 31 December 2021
  • By: addmean
Koniec lutego oznacza czas wysyłania przez właścicieli firm deklaracji podatkowych za miniony rok. Doglądamy skrzynki pocztowe i mailowe pamiętając o wszystkich umowach, na których pracowaliśmy w zeszłym roku. Dla wielu podatników rozliczania się z urzędem skarbowym ciągle należy do ostatecznej konieczności, zwłaszcza za sprawą skomplikowanych wyliczeń w tabelkach formularzy pit. Na co zwracać uwagę, żeby rozliczenie stało się formalnością?

rozliczenie
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Gdy mamy stałą umowę i pracujemy też na jednej umowie, co charakteryzuje osoby starsze stażem, wszelkie trudności w rozliczaniu sprowadzają się do jedynego wersu formularza. Przy kilku odrębnych zawodach, o dowolnej umowie zatrudnienia (o pracę, o dzieło) wyczekujemy do ostatniego formularzu pit 11 od pracodawcy po czym zsumujemy poszczególne wersy i kolumny z dochodami w końcu zaliczkami od płatnika. Ważne by wyliczenia, także w sytuacji gdy mieliśmy jednego pracodawcę, były przeliczone kilka razy, najlepiej przez znającego się na księgowości lub pewny program do wyliczana zwrotów z podatków.

Kiedy prowadzimy indywidualną działalność gospodarczą, w tym pozarolniczą, rozliczamy się arkuszem Pit 36 - PIT numer 36. Wszelkie zyski i straty osiągnięte w roku podatkowym ze stosunków pracy, uzyskanych stypendiów i zasiłków wliczane są w najczęściej stosowany i wybierany przez pracowników formularz pit 37. Strony zajmujące się księgowością i rozliczeniami rocznymi przygotowują klientom wszystkie niezbędne formularze, rozpatrujące np. dochody z sprzedaży nieruchomości nabytych lub wybudowanych. Odmienny formularz
księgowość
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
wypełniają osoby otrzymujące zasiłki w ramach ubezpieczenia społecznego (Pit-3), inny arkusz jest dla płatników, którzy pobierają zaliczki od przedsiębiorców (Pit-4R) druki dostępne m.in. .


Przy rozliczaniu podatkowym nie wolno pozwolić sobie na żaden błąd.

Jeśli interesuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij tutaj i zdobądź wiarygodne info. Warto zbadać omawiany tutaj temat dokładniej!

Najmniejsza różnica kwotowa, obojętnie czy na korzyść własną czy instytucji skarbowej, przyczynia się do zahamowania procedury wypłaty oczekiwanego zwrotu. Przy uwzględnieniu czasu oczekiwania na zwrotną informację, czy kolejne składanie i czas oczekiwania, zaliczka pojawi się na kontach po kolejnych miesiącach oczekiwania od chwili złożenia deklaracji. Mając ewentualne wątpliwości radźmy się więc fachowców lub osób, które z rozrachunkiem za ubiegły rok podatkowy nie mają problemów.